Niekedy sa stane, že si človek zabudne svojho miláčika doma, poprípade v aute a tak musí zopár hodín bez iPhonu vydržať. Je to úplne normálne, veď sme ľudia, zabúdame. Ale čo to dokáže všetko spôsobiť? Môžem ti povedať, že to nie je nič príjemné. Dnes som napríklad zažil deň bez iPhonu a bol som stratený. Každopádne, predsa to má aj svoje kladné stránky.

Prečo som bez iPhonu stratený?

Tento článok nebude o tom, čo všetko každý deň so svojim telefónom robím a načo ho používam. Myslím, že to sa k téme celkom nehodí. Bude skôr o tom, aký je to vlastne problém, keď ho pri sebe nemám a ako mi to dokáže neuveriteľne skomplikovať život behom prvých minút.

Poďme si dať krátky úvod, sem tam sa vyberiem niekam na služobnú cestu do Bratislavy, vždycky sa zložím na byte a idem na jednanie. Keďže som zo Žiliny, je to do hlavného mesta v podstate kúsok, no predsalen nie je úplne príjemné vracať sa po telefón priamo tam, keď prejdeš značku obce Žilina. Nevadí, stáva sa, rozhodol som sa, že sa vrátim až na druhý deň večer, no problém bol v tom, že to znamenalo celých, vyše 20 hodín bez telefónu.

iphone - svetapple.sk

Prvý problém nastal hneď ráno, ešte počas spánku. Zaspal som. Mal som síce budík, no očividne zle nastavený – nebol práve intuitívny. Celý deň som musel so sebou nosiť počítač a zápisník. Mám síce 13″ MacBook Pro s retina displejom, nič veľké, ale celý deň ho nosiť jednoducho nie je úplne príjemné. Nevadí, do zápisníka som si písal klasicky poznámky, ktoré by som zapisoval buď do pripomienok alebo do notesu priamo v iPhone.

Ďalší problém bol v tom, že som nevedel urobiť ani jednu fotografiu a tiež som nemal Sygic. Toto všetko sú blbé zlozvyky, na ktorých sme očividne závislý. Samozrejme, nehovorím o tom, že som nemohol písať SMS, FB správy a telefonovať. Akonáhle som prišiel po svoj iPhone do Bratislavy hneď na druhý deň, okamžite bolo čosi v poriadku. Predtým som cítil akúsi neistotu, nevedel som sa na nič 100% spoľahnúť. Je to proste parťák a bez neho sa cítim odpísaný.

To nie je úplne najlepšie samozrejme, spoliehať sa na technológie, ktoré môžu kedykoľvek zlyhať, nie je múdre, dokonca môžeš zlyhať aj ty sám, rovnako ako ja. Každopádne bez nich si neviem dnešný svet už ani predstaviť. Na druhú stranu, mal som od všetkého pokoj, nikto ma neotravoval a všetko som riešil až keď som otvoril Mac, teda vtedy, keď som sadol do officu. Odporúčam si teda vždy poriadne kontrolovať vrecká, pretože nič podobné nie je príjemné!

Prečítajte si tiež  Najdostupnejší iPhone SE 3 padol na cenové dno. S čipom A15 Bionic vydrží roky a poteší aj kvalitným fotoaparátom

iPhone 6S - svetapple.sk

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.