Vlastním iPhone už pomerne dlhú dobu. Mal som model 3GS, mal som model 4S, 5S, 6 Plus a momentálne som na 6S Plus. Za ten čas som si už na tieto telefóny dokonalo zvykol a naučil sa ich ovládať tak dobre, že sa ma ľudia pýtajú automaticky, keď niečo nevedia, prípadne im niečo nefunguje. Postupom času som si ale dnes položil otázku, prečo si vlastne ten iPhone kupujem, veď ja ho nepotrebujem, no a tu je odpoveď!

Prečo som si kúpil iPhone aj keď ho úplne nepotrebujem?

Som dieťa modrejších technológií. Netvrdím, že ani ja som si nezahral prvé diely Need For Speed ešte na klasických CRT monitoroch či dokonca omnoho staršie tituly ako napríklad Prince of Persia, no v podstate som odrastený na modernejších hrách s modernejšou grafikou a v časoch, kedy som ma prvý iPhone presne takéto hry na mobilné zariadenie od Apple boli dostupné a na ostatné telefóny ešte nie.

Graficky je to teda úplne špica, no akonáhle som už trocha vyrástol, zisťujem, že po grafickej stránke iPhone vôbec nevyužívam. Prakticky vôbec sa na ňom nehrám a aj keď ma donedávna bavili skôr jednoduchšie hry typu Flappy Bird či Angry Birds aj s tými som akosi prestal. iPhone využívam predovšetkým na to, na čo sa smartfón asi využívať má. Hovoríme tu teda o telefonovaní, SMS-kovaní, písaní si cez Messenger a podobne. Na toto všetko svoj iPhone denne používam.

Potom sú tu samozrejme sociálne siete ako Facebook, Snapchat či Instagram, no a v neposlednom rade počúvam hudbu. Je toho síce viac ale v konečnom dôsledku všetko zvláda aj obyčajný telefón za 200-300 eur. Taktiež, ak sa pozrieme na fotoaparát, ktorým veľmi rád fotím, aj ten nájdeme v porovnateľnej kvalite aj o oveľa lacnejších konkurentov. Fotoaparát by teda ako argument neobstál.

Apple iPhone - svetapple.sk

Dôvod, prečo už 6-ty rok vyberám iPhone je úplne iný. Zo začiatku to možno bolo aj o tom známom „chválenkárstve“, veď v tých časoch bolo iPhonov strašne málo a každý kto ho mal bol frajer. Dnes je to niečo celkom iné. Celý tento produkt mi je jednoducho príjemný. Že to nepovažuješ za dôvod? Chyba! Dôvod to totižto je. Jednoducho sa mi s ním príjemne pracuje. Má nádherný dizajn, na ktorý sa vždy rád usmejem, má nádherné používateľské prostredie s fantastickým displejom a má veľmi intuitívne ovládanie.

Prečítajte si tiež  Návod: Ako pridať hudbu z Apple Music a synchronizovať playlisty na Apple Watch

Do toho všetkého potom ešte zarátam jednoduchosť a rýchlosť iOS a vyjde mi niečo, čo prakticky nikto iný na mobilnom trhu nemá. Ďalší dôvod je určite aj ten, že keďže mám hneď niekoľko Apple zariadení (MacBook, iPad, iPod), už sa mi tiež hodí do ekosystému, ktorý mám doma, každopádne skutočný dôvod je v tom, že ten telefón je jednoducho friendly a o opaku ma nepresvedčí nikto, kto mi neukáže čokoľvek lepšie!

iPhone - svetapple.sk

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.