No, počuli sme už kadečo ale najnovšie informácie od Ming-Chi Kua hovoria v prospech Applu. Hoci sme pred tým mali počuť len samý hejt, čo sa týka predaja iPhonov, po novom sú to celkom veľké chváli a potešujúce informácie, týkajúce sa dobrých predajov modelu 8 a 8 Plus. Odhady sú vrámci Applu veľmi priaznivé. 

Dobré predaje

Hoci nemôžeme hovoriť o predajoch fantastických, určite môžeme hovoriť aspoň o predajoch dobrých či veľmi dobrých. Určite nemôžeme očakávať také čísla ako minulý rok, po tom, ako vyšiel iPhone 7 a iPhone 7 Plus. Nie preto, lebo by na to nemali s iPhonom 8 a iPhonom 8 Plus potenciál (aj keď možno úplne tak nemajú) ale skôr preto, lebo väčšina tých, ktorí si nekúpili žiadnu jablkovú novinku, no chceli si ju kúpiť, čakajú na model X, ktorý príde až niekedy začiatkom novembra. Vzhľadom ale na nedostatočný počet vyrobených kusov bude väčšina jeho predajov presunutá až na rok 2018, takže veľká časť predajov už nebude figurovať v tomto štvrťroku.

- Reklama -

S tým ale všetkým Apple určite rátalo a aj keď tieto predaje možno nebudú úplne fantastické, budú minimálne veľmi dobré. Kuo tvrdí, že Cupertinsky gigant by mal počas tohto roka predať približne 210-220 miliónov kusov iPhonov! Budúci rok by potom teoreticky mohol padnúť aj nejaký ten ďalší rekordík. Základné odhady na predaje sú 245-255 miliónov kusov. Nie je ale vylúčené, že to bude ešte omnoho viac.

Predaje - svetapple.sk

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.