Včerajšia správa o veľmi slabých predajoch iPhonu 8 a iPhonu 8 Plus obletela svet a všetci sme sa pýtali, čo sa vlastne stalo a či je až toľko čakateľov na nový iPhone X, ktorý príde približne o 6 týždňov. Dnes sa vyjadril aj Ming-Chi Kuo, ktorý je asi najznámejším Apple analytikom. Tvrdí, že nič vážne sa vlastne nestalo a záujem o nové iPhony vôbec nie je tragédiou. Práve naopak, tvrdí, že telefón sa predáva dobre a dodáva, že ide len o polovicu toho, čo tento rok spoločnosť Apple ešte čaká!

Vyjadril sa aj Tim Cook

Aj CEO spoločnosti Apple, Tim Cook, sa už stihol vyjadriť k správam o údajne veľkom nezáujme o model 8 či model 8 Plus. Vo svojich prehláseniach totižto vyzdvihol fakt, že sú v Apple s predajmi nadmieru spokojný a všetko prebieha tak, ako predpokladali. K týmto vyhláseniam sa pridal aj známy analytik, ktorí má skoro vždy pravdu a ktorý tvrdí, že predaje iPhonu 8 a iPhonu 8 Plus vôbec nie sú také tragické ako sa hovorí. Hoci ich neoznačil za rekordné, označil ich aspoň za stabilné.

- Reklama -

Navyše dodal, ž tohtoročný záujem sa delí na dva typy. Sú tu tí, ktorí chcú iPhone 8 a iPhone 8 Plus. Takýto ľudia tvoria približne polovicu zo všetkých, ktorí si nový iPhone tento rok budú kupovať. Tá druhá skupina samozrejme čaká na iPhone X a potom, ako sa začne predávať sa všetko sčíta a Apple sa aj tento rok dostane na fantastické čísla.

Najväčší problém môže byť paradoxne nedostupnosť modelu X kvôli vysokému záujmu. To je veľmi dobrá správa. Kuo ale navyše varuje, že Apple musí perfektne zabezpečiť to, aby bol iPhone 8 a iPhone 8 Plus vždy stabilne dostupný na trhu. Pokiaľ totižto prídu problémy napríklad s výrobou v čase, keď na trh príde iPhone X (tiež nedostatkový tovar), môže to znamenať škody nevídaných rozmerov. Ľudia totižto nebudú chcieť čakať a telefóny si nekúpia.

Úspech modelu Plus

Kuo tiež prezradil, že tento rok zažíva veľký predajný úspech práve väčšia 5,5″ verzia nového iPhonu zatiaľ čo predaje 4,7″ 8-mičky sú po prvý krát slabšie. Nevieme aký je dôvod ale Kuo prezradil aj to, že množstvo tých, ktorí chcú iPhone 8 radšej počkajú na model X. Niekomu plne stačí iPhone 8 Plus. Ten síce nie je tak cool ako iPhone X ale ponúka veľký displej a vysoký výkon. Aj to sú predpoklady, ktoré ho stavajú pred iPhone 8. Ktorý z modelov si zakúpiš ty?

iPhone X - svetapple.sk

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.