Pre niekoľkými týždňami Tim Cook prezradil, že v prípade iPhonu X očakáva supercyklus začiatkom tohto roka. Znamenalo to teda to, že predaje mali stále úspešne pokračovať. Informácia ale nebola určená ani tak nám, spotrebiteľom, ako investorom, ktorí pracujú s akciami jablkovej spoločnosti každý jeden deň. Ako sa ukazuje, slová sa evidentne nenapĺňajú a Apple bude na akciovom druhu zažívať jemný prepad.

Stagnácia predajov, žiaden rast

Asi tak by to najlepšie podpísal analytik spoločnosti Golden Sachs, Rod Hall. Ten priniesol investorom správu o predajoch iPhonu X a hovorí v nej o tom, že telefón nezažije predajný rast ale skôr predajnú stagnáciu. Na akciovom trhu dostáva teda Apple neutrálne hodnotenie. Rod má dobre zdroje v dodávateľských reťazcoch Applu, od ktorých vie, ako je na tom Apple s výrobou a koľko asi iPhonov do budúcnosti plánuje, vzhľadom na nižšie predaje.

- Reklama -

Z dlhodobého hľadiska ale môžme očakávať rast tržieb jablkovej spoločnosti. Žiaľ práve klesajúci záujem o model X bude tento rast spomaľovať a to v dosť krátkodobom horizonte. Akcie v druhom štvrťroku teda s najvyššou pravdepodobnosťou mierne poklesnú. Poklesy by ale nemaly byť nijako horibilné.

Hodnota akcií má dnes približne tých $163. Na konci druhé štvrťroka by mala byť približne $161 za kus. Hoci by si jeden mohol myslieť, že o iPhone X bol menší záujem už minulý rok, pretože Apple predalo o 900 000 zariadení menej, nie je to pravda. V prvom rade sa niektorí k tomuto produktu dostali až začiatkom tohto roka, no a v druhom rade mal minulý štvrťrok prakticky o týždeň menej ako ten predminulý. Navyše aj keď predaje klesali, tržby stále rástli, až o 13%! Apple sa dostalo až na 61,5 miliardy amerických dolárov. To veru nie je málo!

iPhone X a jeho predaje začínajú pomaly stagnovať - svetapple.sk
iPhone X a jeho predaje začínajú pomaly stagnovať – svetapple.sk

 

- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here