WWDC 2017 sa blíži a s ňou aj fámy o tom, že Apple bude chcieť počas tejto veľkolepej konferencie predstaviť svoju novú vlajkovú loď mobilného priemyslu, iPhone 8. Tento produkt má priniesť celkom nový dizajn, nové technológie a hlavne to má byť jubilejný model, predstavený 10 rokov po prvom iPhone, ktorý sme nazývali ako 2G. Väčšinou Apple predstavuje svoje produkty ale v septembri. Prečo by to tento rok malo byť ináč?

iPhone 8 v júni

Na otázku, prečo by malo Apple predstaviť svoj iPhone 8 už teraz, v júni, je samozrejme veľmi ťažké odpovedať. Firma totižto môže mať svoje dôvody, prečo nečakať až do septembra, avšak počas posledných 5 rokov vyšli nové iPhony práve v septmebri a tak nechápeme, prečo by to malo byť ináč. Apple už má svoj zaužívaný algoritmus v predajoch, ktorý evidentne funguje, tak prečo ho meniť?

- Reklama -

Odpoveď je taká, že to môže súvisieť s tým, že iPhone 8 bude naozaj revolučný a pôjde o veľký model, ktorý bude každý chcieť. Možno chce Apple predať ešte viac ako minulý rok, a tak začne predaj aj výroba skôr, aby si ho stihlo nakúpiť čo najviac používateľov. S tým ale súvisí aj to, že musí byť predstavený skôr. V tomto prípade dokonca až o tri mesiace.

Možno sa ti zdá konferencia WWDC na takéto predstavovanie zvláštna, veď vždy tu vidíme len MacOS či iOS, ale nie nové zariadenia. To ale nie je celkom pravda. Hoci bol prvý iPhone predstavený ešte v januári 2007, druhý s označením 3G prišiel o rok neskôr práve na WWDC 2009.

Model 3GS a iPhone 4 taktiež prišli počas júna s ročným odstupom. Túto tradíciu porušil až iPhone 4S, ktorý prišiel v októbri 2011, čo však mohlo súvisieť aj s horším stavom Steva Jobsa, ktorý v tento rok aj podľahol zákernej chorobe. iPhone 5 a všetky novšie modely potom prišli už v septembri a v tento mesiac sa začal aj ich predaj.

Presne preto úplne nespochybňujeme správu o tom, že iPhone 8 skutočne príde už o pár dní. Hoci si nemyslíme, že je to príliš reálne, nemôžeme takéto informácie podceňovať. Nech už má Apple akýkoľvek dôvod na predstavenie, v minulosti to robilo práve v tento mesiac a práve počas tejto konferencie.

iPhone 8 - svetapple.sk

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.