iPhone používam prakticky už niekoľko rokov, od prvej generácie a odvtedy sa toho veľmi veľa zmenilo. Jeho dizajn síce vyzerá stále veľmi podobne ako v prvej generácii, no čo sa týka hardwaru, tak ten sa posúval neuveriteľnými krokmi dopredu. To isté platí aj o fotoaparáte, ktorý je pri iPhone viac ako dobrý!

Všetko to začalo v roku 2010

Celý príbeh môjho fotografického života začal ešte v roku 2010. Hoci som už  vlastnil svoj štvrtý iPhone, až vtedy nastal naozaj výrazný zlom v oblasti fotografie. iPhone dostal naozaj kvalitný 5 Mpx čip a dokázal natáčať HD (720p) video. Aj keď to nebolo na tú dobu už nič „extra“ v prípade iPhonu to bol obrovský skok smerom dopredu, keďže dovtedy mal len niečo, čo sa ako fotoaparát tvárilo (no dobre aj v 3GS už boli náznaky dobrého fotoaparátu, ale boli to len náznaky)!

- Reklama -

Pokračovanie o rok neskôr

Ako všetci dobre vieme, o rok neskôr prišiel na trh iPhone 4S, ktorý ponúkol opäť úplne iný level fotoaparátu. 8Mpx, F/2,4 a iné veci urobili z toho fotoaparátu naozajstnú legendu, ktorá sa nemusí hanbiť za svoje zábery ani dnes. No, ono to je vlastne aj tým, že sa tento čip používa v iPhone dodnes aj keď s generačnými vylepšeniami, avšak stále tu nájdeme 8 Mpx a s vylepšenými vlastnosťami a slnečnou clonou F/2,2. Na prvý pohľad nevyzerajú čísla práve priaznivo, no v praxi sa môžeš presvedčiť aj sám, že ide o jeden z najlepších fotoaparátov na trhu!

iPhone 6 - svetapple.sk
iPhone 6 – svetapple.sk

No tu sa dostávame k pointe veci. Nie som totiž jediný, kto na fotenie používa výhradne zariadenie od Apple. Množstvo fotografov po celom svete je naviazaných práve na iPhone. A to aj profesionálnych, ktorí dokonca nepotrebujú ani používať najnovší model s najprerpacovanejšou optikou. iSight kamera sa jednoducho vryla do pamäte mnohých ľudí a tí sa ju naučili doslova milovať. iPhone sa teda zčasti stal aj takým „malým“ fotografickým zariadením, keďže si Apple včas uvedomilo, že jeho smartfón potrebuje kvalitný fotoaparát. Navyše fotiť s iPhonom je neuveriteľne jednoduché. Fotky majú výhradne len niekoľko nastavení a fotografie si potom upravuješ v rôznych aplikáciách

Konkurencia síce ponúka v aplikácii fotoaparát omnoho bohatšie  nastavenia, ale fotky nie sú nikdy také dokonalé, ako keď si ich  človek upraví sám. Väčšinou totiž ide len o nastavenia farby, kontrastu či ostrosti. Fotíš so svojim iPhonom rád? Ak áno, určite nám daj follow aj na Instagram (svetapplesk).

Fotoaparát - svetapple.sk
Fotoaparát – svetapple.sk
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.