Každý majiteľ MacBooku asi vie, že jeho počítač nie je práve herné zariadenie. Netvrdíme, že na týchto počítačoch nejde hrať. Ide, ale zážitok po grafickej stránke nestojí za veľa a navyše aj samotných hier nie je toľko, ako na konkurenčnú platformu Windows. V budúcnosti by sa to ale mohlo zmeniť!

Príde herná revolúcia aj pre Mac?

Počítače od Apple nie sú na hranie. Vie to každý jeden majiteľ, ktorý to na nich kedy skúšal. Aby to tak bolo, potreboval by si veľmi drahý hardvér a ten môžeš na hranie kúpiť u konkurencie omnoho lacnejšie. Rovnako tak tu je aj slabá podpora od vývojárov týchto hier. Na MacBook sa proste len tak hocičo nedostane. Čoskoro sa ale dočkáme dobrého riešenia, ktoré nám tento problém vyrieši. Revolúcia v hraní aj pre MacBook!

Spoločnosť Nvidia sa tiež prezentovala na veľtrhu technológií, CES 2017 a priniesla funkciu GeForce Now, ktorej podpora bude dostupná aj na počítačoch Mac. Tento systém je veľmi jednoduchý ako nápad, ale už komplikovanejší ako riešenie. Hry by mali byť do tvojho počítača streamované v reálnom čase so serverov Nvidie, kde by boli renderované na grafických kartách GeForce Pascal (o kvalitu sa teda nemusíme obávať). Na toto celé ti bude stačiť aj obyčajný počítač, napríklad taký MacBook Air patrí medzi ne. Hlavná podmienka je ale internetové pripojenie, to by malo dosahovať minimálne 25Mb/s.

GTX 1080 na MacBook Air

Nvidia spolupracuje priamo s hernými systémami. Môžeš teda hrať hry pod Steamom, GOG, Uplay, Origin či inými. Výhodou toho všetkého je aj fakt, že práve na počítači Mac budeš môcť hrať všetky podporované hry, ktoré sú určené pre platformu Windows PC! Hoci to celé znie doslova ako splnený sen, až také rúžové to nie je. V prvom rade je to poriadne drahé, respektíve je diskutabilné, či je to až také drahé. V podstate si tu prenajímaš virtuálny počítač. Za $25 si môžeš zahrať 10 hodín svojej obľúbenej hry na grafickej karte GTX 1080. Za $20 potom 20 hodín na grafickej karte GTX 1060.

Pokiaľ si to zrátame, celkom sa to oplatí. Netvrdíme, že suma je úplne nízka, ale za predpokladu, že nemáš herný počítač sa to skutočne oplatí. Reálna cena počíača, na ktorom si môžeš zahrať tie najlepšie hry môže byť odhadom aj okolo 800 eur. Časom ale stratí hodnotu a aj tak nevyužiješ celý jeho potenciál na všetky možné hry. Nvidia ponúka možnosť hrať a platiť za to v podstate len vtedy, keď si to sám určíš. Navyše nie každý je ochotný platiť stovky dolárov za počítač kvôli jednej hre, ktorú si chce zahrať. Pokiaľ budeš mať chuť na nejaký titul, nie je to žiaden problém, s Nvidiou už ani na MacBookoch! 🙂

Prečítajte si tiež  Vieme kedy príde nový MacBook Pro!

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.