iPhone 5S bol pre mnohých milovaným smartfónom. Jeho fantastický dizajn, rozmery a tiež aj na dnešné pomery veľmi dobrý výkon urobili z tohto smartfónu tak trocha kultové zariadenie. Apple si to našťastie včas veľmi dobre uvedomilo a namiesto toho, aby ho predávalo až do začiatku predaja iPhonu 7, kedy by ho klasicky po dvoch rokoch vymenil iPhone 6, sa rozhodlo kráčať inou cestou. Spoločnosť tento produkt vylepšila a s fantastickým výkonom, fotoaparátom a tiež cenovkou splnila mnohým sen. Čo však s iPhonom 5S?

R.I.P iPhone 5S, ostaneš v našich srdciach.

Odpoveď na otázku, “Čo s iPhonom 5S?” je veľmi jednoduchá. Výroba končí a nahrádza ho model SE, tak ako sa dalo predpokladať. Na oficiálnych stránkach spoločnosti sa už 5S kúpiť nedá a ak si ho chceš zakúpiť, určite čo najrýchlejšie pozri internetové stránky našich predajcov, ktorý sa ho budú v najbližších dňoch vo veĺkom zbavovať, aby sa mohli pripraviť na predaj modelu SE.

iPhone 5S tento mesiac oficiálne skončil so svojou produkciou a momentálne ho nahradil iPhone SE, čo je vlastne úplne jasné. Hoci by sme mohli teraz starší model oplakávať, určite to robiť nemôžeme a dôvod je jednoduchý, on tu stále je, len je o čosi lepší, rýchlejší a dokonca aj lacnejší.

iPhone 5S - svetapple.sk

- Reklama -

Je to niečo ako keď automobilka faceliftuje nejaký svoj model. Je to stále to isté auto ale niektoré technológie sú lepšie a dizajn je mierne pozmenený. V tomto smere ale dizajn zostal úplne rovnaký a rozoznať iPhone SE a iPhone 5S na ulici bude naozajstný problém. Každopádne by sme mali starému modelu určite vzdať úctu, pretože si ju minimálne zaslúži.

Minulý rok dokázalo Apple predať až 30 miliónov kusov 4″ iPhonov. Hoci sa vyrábal ešte aj model 5C, do týchto predajov zasiahol len veľmi minimálne. Väčšinu predajov tvoril model 5S a ten bol predstavený ešte v roku 2013. Jeho nástupca, model SE bude dozaista minimálne rovnako úspešný, pretože spája silu s dobrou cenou a to sa skutočne cení!

Snímka obrazovky 2016-03-21 o 20.10.45

- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here