Pokiaľ sledujete našu stránku od začiatku, pravdepodobne si spomeniete na spoločnosť Spigen, ktorá sa pokúsila tipnúť vzhľad nového iPhonu, ukrytého v kryte. Áno hovorím presne o tomto článku, ktorý sa tak úplne nepotvrdil. My sme sa však čistou náhodou k dotyčnému krytu dostali a tak vám ako prví prinášame jeho krátku recenziu! 

Pevnosť

Celý kryt je vyrobený z polykarbonátu alebo lepšie povedané z umelej hmoty. My ho máme konkrétne v čiernom vyhotovení a sme s ním naozaj spokojní. Čo sa týka pevnosti, tak predsa len ide o umelú hmotu, ktorá ma svoje špecifické kritéria. Ohnúť ho ohnete aj relatívne jednoducho, no pokiaľ sa bojíte, že sa vám ohne spolu s iPhonom 6 Plus vo vrecku, tak tu nie je naozaj žiaden dôvod na zbytočný strach. Celý kryt má totiž určitú pevnosť a podľa nás dokáže zabrániť zbytočnému problému s ohnutím iPhonu vo vrecku!

image image

Dobré

Tento kryt má samozrejme množstvo dobrých vlastností. Jednou z nich, ktorú si naozaj pochvaľujeme je povrchová úprava, na ktorej to síce na prvý dotyk tak cítiť nie je, no pokiaľ kryt používate dlhšie zistíte, že vám s ním iPhone z ruky len tak ľahko neuletí. Ďalšou skvelou vlastnosťou tohto krytu je napríklad to, že nie je až taký hrubý a tak pri veľkom iPhone nespôsobuje problémy s ovládaním!

image image image

Zlé

Tak ako má Spigen na svojom kryte kladné stránky, tak má aj vyslovene záporné stránky. Jednou z nich je napríklad voľný priestor na vrchu a spodku krytu, ktorý odkrýva časť hliníkového šasi iPhonu. Dole ešte chápeme, no čo ale  hore? Je to miesto veľmi náchylné na škrabance a práve tento kryt ho odkrýva. Druhou negatívnou vlastnosťou je zakončenie smerom k displeju. To mohlo byť predsa len o trošku dlhšie čím by bola väčšia šanca, že by zabránilo rozbitiu displeja pri páde.

image

Konečný verdikt

Tento kryt by sme neoznačili ani za vyslovene zlý, ale ani naopak dobrý. Je to taký priemer. Pokiaĺ ste používateľ, ktorý sa o svoj iPhone naozaj vie postarať, je to pre vás ideálne riešenie. Pokiaľ vám však Jablkový smartfón často vypadáva z rúk, siahnite radšej po kvalitnejšom riešení! 🙂

image

Prečítajte si tiež  iPhone 16 Pro Max prinesie v budúcnosti bezkonkurenčný fotoaparát. Zoom bude extrémny
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.