Spoločnosť Apple poslala dva dni dozadu najpopulárnejším webom po celej Amerike úplne nové modely iPhone 6S a iPhone 6S Plus aby ich vyskúšali, pofotili a zrecenzovali. Jedným z takých webov je aj server Straits Times, ktorý svoju stručnú recenziu rozšíril aj o testy fotoaparátov. Nám ukazuje predovšetkým rozdiel medzi videom iPhonu 6S a iPhonu 6S Plus, ktorý má aj optickú stabilizáciu obrazu.

Digitálna vs. Optická stabilizácia

iPhone 6S a iPhone 6S Plus dostali okrem iného aj omnoho kvalitnejšiu optiku. Nevylepšili sa len samotné fotoaparáty ale aj video, ktoré je po novom omnoho živšie a vďaka kvalite 4K aj o čosi kvalitnejšie. Apple ho jednoducho podstatne zlepšilo. Medzi iPhonom 6S a iPhonom 6S Plus je ale predsa len rozdiel. Väčší iPhone totiž ponúka aj optickú stabilizáciu obrazu, čo, ako sa napokon ukázalo, neponúkal ani jeho predchodca. Ten mal síce optickú stabilizáciu ale len pre fotky. Pri videu je vypnutá. Pri modeli 6S Plus sa však zapne aj počas videa a kvalita záznamu bude ešte vyššia. Musíme však uznať, že aj digitálna stabilizácia pri modeli 6S je veľmi dobrá. Viac uvidíš vo videách.

- Reklama -

 

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.