Apple možno do nového iPhonu pridá aj jednu funkciu, ktorá zrejme poteší každého majiteľa. Doteraz sú správy také, že nový telefón bude len vylepšením súčasného modelu. Nečakáme žiadnu revolúciu, v podstate len evolúciu, no ako sa zdá, aj na tú evolúciu sa môžeme tešiť. Ak príde vodeodolnosť a toto, budeme mať veľký dôvod ku kúpe!

Rýchle nabíjanie

Technológia Fast Charging je už niekoľko rokov známa. Prvá generácia tu bola už v roku 2013 a odvtedy ju používajú rôzne smartfóny na platforme Android. Jej hlavnou výhodou je predovšetkým to, že dokážu za krátky čas nabiť smartfón na pomerne slušnú kapacitu. Tak napríklad za 30 minút na 60% to vôbec nemusí byť zlé, najmä pri takom iPhone 6S Plus, ktorý sa nabíja pokojne aj 2-3 hodiny. Problém ale je, že Apple sa o využitie tejto technológie doteraz nezaujímalo, no s príchodom iPhonu 7 a iPhonu 7 Plus tomu môže byť koniec. Nové úniky totiž naznačujú, že práve táto skvelá technológia bude v novom telefóne prítomná a my sa tak máme na čo tešiť.

- Reklama -

Hlavný zdroj nových špekulácií, ktoré len pred pár hodinami obleteli svet je Twitter účet The Malignant, ktorý priniesol dve fotografie zdroja napájania nového a súčasného iPhonu. Podľa fotky sú odlišné a to je vraj jasný dôkaz toho, že Apple zakomponovalo technológiu Fast Charging od Qualcommu. Aj vďaka nej by sme mohli mať naše zariadenia nabité omnoho rýchlejšie ako doteraz. Každopádne to vraj nemusí byť až také ružové ako sa na prvý pohľad zdá, nakoľko zdroj doplnil aj ďalšie informácie.

Tou hlavnou je tá, že technológia bude disponovať minimálne pomerne slabou výkonnostnou variantou 5V/2A. Takúto variantu mal už Fast Carging 1, predstavený v roku 2013. Dnes poznáme tretiu generáciu tohto rýchleho nabíjania. Na druhú stranu ale netreba zabúdať ani na slovíčo „minimálne“, ktoré naznačuje, že to pokojne môže byť aj to najmodernejšie, čo sa dá zohnať na trhu, čo by sa teda pri Apple a hlavne iPhone, ktorý je najdrahším smartfónom v ponuke väčšiny obchodov určite patrilo.

iPhone - svetapple.sk

Nepoškodí to batériu?

Otázne je, či rýchlejšie nabíjanie nemá vplyv na životnosť batérie. Akonáhle sa do telefónu dostane obrovské množstvo energie naraz, môže ju to mierne poškodiť. Pravda je však asi taká, že niečo podobné baterke neublíži. Je to hlavne preto, lebo sa telefón schválne zvýšenou rýchlosťou nabíja len do určitej kapacity, teda napríklad do 60-70%. Zvyšok sa nabíja klasickým tempom až do plna. Rýchle nabíjanie sa vždy zastaví na určitej kapacite práve preto, aby sa niečo nestalo batérií.

Novej technológie sa teda určite nebudeme musieť báť. Môžeme sa na ňu jedine tešiť. Určite sa ti už neraz stalo, že sa ti náhle vybil telefón a ty si skrátka nemal možnosť nabiť ho za krátku dobu na kapacitu, s ktorou ti ešte pár hodín vydržal. Táto technológia celý tento nepríjemný problém rieši.

Fast charging - svetapple.sk

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.