iPhone je zariadenie, ktoré používame všetci prakticky stále. Niekto sa na ňom možno viac hrá, niekto sleduje Facebook a iný zase telefonuje. Využitie je naozaj všestranné a môžeme povedať, že sa veľmi rýchlo vybije, predsa len kapacita 1715mAh pri základnom modeli iPhonu 6S nie je úplne najviac a častokrát ho treba dobíjať nie len cez noc ale aj cez deň. Každý, kto ho má si ale asi všimol, že to trvá nejako dlho. Nie, nie je to náhoda, iPhone je posledný v rebríčku, ktorom je rýchlosť nabíjania porovnávaná.

Rýchlosť nabíjania iPhonu je oproti konkurencií katastrofa!

Kým som bol majiteľom iPhonu 3GS, 4S, bol som navyknutý na to, že som ho mal za zhruba hodinku nabitý na 100%. Neskôr som potom prešiel na iPhone 5S, tam nabíjanie trvalo trošíčku dlhšie, ale rozdiel nebol až taký markantný. Neskôr prišiel iPhone 6 Plus a ja som sa musel odnaučiť nabíjať svoj telefón tam kde príde, pretože to príšerne dlho trvalo. V súčasnosti vlastním iPhone 6S Plus a je to prakticky o tom istom. iPhone sa nabíja príšerne dlho, potvrdili to aj testy!

- Reklama -

Najnovší test, ktorý vykonala Phonearena ukázal, že Apple má stále na čom zapracovať. Hlavný dôvod je ten, že jeho iPhony sa nabíjajú v porovnaní s konkurenciou ďaleko najdlhšie. Najhoršie na tom dokonca ani nie je to, že by to tak dlho trvalo pri väčšom modeli 6S Plus. Baterka je väčšia a musí sa logicky nabíjať dlhšie (aj keď 2 a trištvrte hodiny, čo je najhorší výsledok v teste, je skutočne dlhá doba). Menší iPhone prekvapil tým, že sa nabije len o 15 minút rýchlejšie ako jeho väčší brat.

Ten má pritom v podstate o 1000mAh menšiu baterku ako model 6S Plus, čo znamená, že nepomer je naozaj veľký. Zarážajúce je tiež to, že víťaz celého testu od LG, ktorý sa podarilo nabiť za 65 minút, ponúka kapacitu 3000mAh. Znamená to teda, že Apple v tomto smere skutočne výrazne zaostáva a malo by zapracovať na tom, aby v oblasti batérie a nabíjania nezaspalo na vavrínoch. Predsalen asi nikto z nás nechce, aby sa nám iPhony nabíjali skoro tri hodiny.

Ono je to aj dosť nepraktické, keď človek v noci nestihne nabiť a potom sa mu na rôznych miestách (v práci, v škole) telefón v podstate nenabije len udržiava pri živote. Uvidíme, čo prinesie iPhone 7 a iPhone 7 Plus, ale očakávame zlepšenie, pretože to bude veľké sklamanie!

iPhone - svetapple.sk

- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here