Samsung nespí na vavrínoch a potvrdzujú to aj najbližšie správy od tých najlepšie informovaných analytikov na svete. Apple ešte ani len nevydal trojicu nových iPhonov, ktoré plánuje na september a v kuloároch sa už šepká, že na ne Samsung pre ne pripravuje „tajnú zbraň“.

Samsung Galaxy S10

Tak ako Apple, aj Juhokórejský gigant má v pláne predstaviť zariadenie, ktoré si  jeho používatelia okamžite obľúbia. Kto by bol ale povedal, že na to pôjde v podstate totožnou cestou ako Apple. Minimálne to tvrdí popredný analytik Ming-Chi Kuo, ktorý patrí medzi svetovú elitu a jeho predpovede na pol roka dopredu bývajú presné ako švajčiarske hodinky. Podľa jeho informácií z dodávateľského reťazca a tiež z centrály spoločnosti Samsung už dnes spoločnosť vyvíja konkurenciu pre ešte nepredstavené modely od Applu.

Reč je samozrejme o iPhone X (druhej generácií), iPhone X Plus, no a napokon iPhone 9. Samsung si to vraj pripravuje na podobnom princípe a zhodovať sa budú aj uhlopriečky obrazoviek. Pri modeli Galaxy S10 by mal použiť klasickú uhlopriečku 5,8″, ktorú využívajú jeho modely už od S8. Novinka však bude v prípade Pluskovej verzie. Tá už neponesie uhlorpiečku 6,2″ ale na to aby sa dorovnal svojmu úhlavnému súperovi, ktorý bude mať 6,5″ Samsung predstaví 6,46″ displej. Všetky displeje samozrejme budú používať technológiu OLED.

Ak si si ale myslel, že toto je všetko, sila príde ešte len na záver. Aj v Samsungu uvažujú nad lacnejším modelom. Uhlopriečka displeja by mala byť 6,1″ (náhodou presne taká akú má mať lacnejší model od Apple, iPhone 9). Ak sa teda všetko potvrdí a aj Apple predstaví to, čo očakávame, dočkáme sa tak konkurenčného produktu na každý jeden iPhone. Otázne ostáva, či sa Samsungu jeho taktika vyplatí.

Samsung Galaxy S10 - svetapple.sk
Samsung Galaxy S10 – svetapple.sk

Galaxy S10

Čo už vieme o tomto modeli? Veľa samozrejme nie. Okrem toho, že by mal prísť v troch verziách však vieme, že Samsung s najväčšou pravdepodobnosťou použije ultrazvukový snímač otlačkov prstov pod displejom. Inými slovami, kdekoľvek sa telefónu dotkneš, bude reagovať a snímať tvoj prst. Lacnejší model sa dočká len klasického snímača, ten by sa mal nachádzať na boku zariadenia.

Model Galaxy S10+ by mal byť kamerovým rekordmanom. Nebude mať len 2 či 3, to už dnes nie je v móde. Má ich byť až 5! Tri z nich by sa mali nachádzať na zadnej strane a dopĺňať tak jeden z najlepších mobilných fotoaparátov na svete. Dva budú na prednej strane a vytvoria tú najkvalitnejšiu Selfie. Určite sa teraz pýtaš, na čo mu budú 3 objektívy. Odpoveď je jasná. Samsung plánuje do tretice pridať aj ultraširoký objektív so 120° zorným poľom. Vznikne tak skoro fisheye a my tento nápad vítame.

Prečítajte si tiež  Nové slúchadlá AirPods Pro druhej generácie nepodporujú očakávanú funkciu

Bude to teda veľmi silný konkurenčný boj a my sa už dnes nevieme dočkať ako na seba budú následujúce roky spoločnosti reagovať. Hoci sa hovorí, že na súčasných smartfónoch už nie je čo vylepšovať, nezdá sa nám ako celkom pravda. Ešte je tu pomerne dosť technológií, na ktoré sa môžeme tešiť!

Galaxy S10 revolúcia - svetapple.sk
Galaxy S10 revolúcia – svetapple.sk

 

 

 

 

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.