Apple má v ponuke najpredávanejší smartfón na svete a tento smartfón ponúka fantastické funkcie. Má ale jeden podstatný problém, jeho konkurencia má niektoré veci, ktoré Apple ešte do iPhonu nepridalo a všetci jeho majitelia podobné funkcie doslova chcú. Nie, nehovoríme teraz o ohnutom displeji či rozhraní TouchWiz s Androidom. Hovoríme napríklad o vodeodolnosti, ktorú Galaxy S7 má (certifikovanú) a iPhone 7 naopak nemá, čo znamená, že v tomto teste prehrá. Na druhú stranu, nedá sa a vydrží veľa!

Samsung Galaxy S7 a iPone 6S vo vode!

Samsung tento rok vyhral boj, teda minimálne do septembra, kedy má na trh prísť nový iPhone 7. Jeho vlajková loď Galaxy S7 je vodeodolná, čo znamená, že namočenie alebo prípadne iný vodný kontakt telefónu neurobí vôbec nič, voda sa do tela zariadenia jednoducho nedostane a to je presne to, čo už roky chceme aj od spoločnosti Apple. Tá žiaľ niečo podobné urobila jedine pri hodinkách Apple Watch, no pokiaľ sa vodeodolnosti dočkáme aj pri iPhone 7, Apple u nás vyhráva na plnej čiare.

- Reklama -

Najnovší test porovnáva dve vlajkové lode vo vode. Jedna je samozrejme úplne nový Samsung Galaxy S7, ktorý je vodotesný a druhým je potom už pol roka starý iPhone 6S, ktorý certifikát nemá, no to, že sa Apple snažilo minimálne trochu poupraviť iPhone tak, aby čosi vydržal je cítiť aj pri tomto teste.

Len tak mimochodom, model 6S má dokonca aj maličké tesnenie pod displejom. Apple takto chcelo pravdepodobne zabrániť napríklad dažďovej vode, aby sa dostala do tela zariadenia. Od vody ho to ale úplne neodelí a tá postupne zničí celé zariadenie.

iPhone a Samsung - svetapple.sk

Nestane sa tak však za pár sekúnd ale trvá to až 15 minút čo je niekoľkonásobne dlhšia doba, ako reálna doba, ktorú by iPhone vo vode strávil napríklad skočením do bazéna. Ak si to pohotový človek všimne okamžite, telefón je reálne vystavený vode len niekoľko sekúnd a ak po vytiahnutí urobí patričné kroky (vypne ho, vloží do ryže), telefón by to mal prežiť bez väčších poškodení. Po 10 minútach vedľa vodotesného Samsungu bol iPhone takmer bez poškodení a všetky jeho funkcie fungovali bezchybne. Po 15 minútach už začal mierne blbnúť a nakoniec sa vypol.

Na videu krásne uvidíš, ako sa voda dostala pod displej zariadenia, čo bola pravdepodobne jeho konečná. Taktiež ale môžeš na videu vidieť koľko vody v skutočností v zariadení bolo, chlapík na konci stláčal telo iPhonu a cez medzierky pri tlačidle hlasitosti sa premenil celý produkt na “vodotrysk”.

iPhone 6S teda neporazil v podobnom teste jeho najväčšieho rivala, ale logicky to ani nebolo úplne fér. Tak či onak, viedol si fantasticky a určite nezahanbil. keby ale Apple predstavilo kompletne vodotesný iPhone, nikto z nás by sa asi neurazil. Dúfame teda, že model 7 niečo podobné prinesie!

 

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.