Pamätáš si ešte na september 2014? Mesiac, ktorý sa neniesol len obrovským množstvom pochvál na nový iPhone (vtedy ešte model 6 a 6 Plus). Ten ponúkol väčšie displeje, lepší výkon a celkom nový dizajn. Prešiel si však aj veľkou kritikou, pretože toto zariadenie malo veľký problém s ohýbaním a človeku sa mohol ohnúť prakticky aj nosením vo vrecku, čo určite nebolo nič príjemné. Tak či onak, o bend testoch sa už dlho nehovorilo. Ako je na tom nový Samsung Galaxy S8+ a tiež jeho najväčší konkurent z kruhov Apple, iPhone 7 Plus?

Bend test

V roku 2014 spôsobili nové produkty od spoločnosti Apple veľké problémy používateľom, ktorí si na ne omylom sadli, prípadne sa im podarilo iným spôsobom telefóny poškodiť jednoduchým ohnutím. Nebola to ale len taká fáma, ale reálny problém, ktorý určite postihol tisíce používateľov.

- Reklama -

Dôkazy o tom boli. Na internete sa objavilo obrovské množstvo videí, ktoré v neprospech Applu presne ukazovali, ako málo stačí k tomu, aby sa telefóny ohli. To určite nie je nič príjemné, však? Tak či onak, z problémov sa Apple poučilo už pri ďalšom modeli. Hoci iPhone 6S a iPhone 6S Plus vyzerali celkom rovnako, až tak rovnaké zase neboli.

Ako hliník bol použitý kvalitnejší letecký dural (používaný v pri výrobe lietadiel), ktorý má prakticky rovnaké vlastnosti ako starý hliník, avšak je oveľa odolnejší a na oko vyzerá celkom rovnako. Dnešné video ti ukáže ohnutý Samsung Galaxy S8+ a iPhone 7 Plus.

Áno ani jeden nevydržal silnému tlaku. Treba ale podotknúť aj fakt, že pri bežnom používaní sa skrátka neohnú. Ja sám som bol majiteľom iPhonu 6 Plus, 6S Plus a momentálne vlastním 7 Plus a ani na jednom som takýto problém skrátka nemal. Stačí sa len vedieť o telefón trošíčku starať a možno mať trošku šťastie, ktoré človeku pomôže pri nepríjemných nehodách.

Tak či onak, oba telefóny vydržia veľa, a to je hlavné. Test ohnutia očividne v laboratóriach podstúpili pod prísnym dohľadom oba a oba týmto náročným testom prešli. Veď bodaj by aj nie, to by bol pre Apple ďalší veľký problém a ten si určite nechce privolať!

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.