Dnešný svet je tak trochu zvrátený a nájdeme tu plno zaujímavých situácií, ktorým možno celkom nerozumieme a asi je aj dobré, že im nerozumieme. Pozri sa napríklad na Samsung a Apple. Dve firmy, obrovský súperi, ktorí rok čo rok zápasia o to, kto predstaví lepší smartfón. Vo vnútri sú ale veľmi úzko prepojené. Samsung dodáva komponenty pre Apple. Prečo na iPhone X zarobia v Južnej Kórei viac ako za vlastný model Galaxy S8? 

Obrovský rozdiel

Najnovšie výpočty ukazujú ako moc je Apple závislé na Samsungu. Samotný Juhokórejský gigant zo spolupráce profituje tak veľmi, že na Apple zarobí ešte viac ako na vlastnom produkte. Hovoríme tu o sume až 4 miliardy amerických dolárov! Matematika nepustí, výpočty sa dajú veľmi ľahko zrátať. Vezmime si, že komponenty, ktoré sú umiestnené v Samsungu Galaxy S8 majú hodnotu $202. Pre iPhone X potom spoločnosť dodáva diely v hodnote až $110.

- Reklama -

Teraz sa pozrime na počer predaných kusov. Predpokladá sa, podľa viacerých výpočtov, že si iPhone X zadováži približne 130 miliónov používateľov po celom svete. To nie je mále. Počas celého výrobného cyklu si ale Samsung Galaxy S8 zakúpi asi len 50 miliónov používateľov. Na záver sa ukazuje, že zatiaľ čo iPhone X zarobí asi 14,3 miliardy dolárov, Samsung Galaxy S8 zarobí len zhruba 10,1 miliardy dolárov. To sú priepastné rozdiely. Apple už dnes pracuje na tom, aby bol od Samsungu čo najmenej zavisli. Vo veľkom investuje do LG či do spoločnosti Toshiba. Uvidíme, ako sa mu bude dariť! 🙂

iPhone X - svetapple.sk

 

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.