Samsungu to tento rok vážne nevyšlo a na svoju uponáhľanosť nepríjemne doplatilo. Určite ťa neobišli informácie o tom, že Samsung Galaxy Note 7 vybuchuje novým majiteľom vo vreckách, na nočných stolíkoch či v autách. Áno, telefóny boli chybné a prinášali vysoké bezpečnostné riziko. Samsung sa ich rozhodol meniť „kus za kus“, avšak ani to nepomohlo, problémy ostali aj naďalej a Samsung bol nútený k dočasnému pozastaveniu výroby!

Nevyšlo

Samsung má tento rok za sebou určite jeden z najväčších neúspechov za posledné roky. Chcel totižto predstaviť nový model Galaxy Note 7 ešte pred tým, ako Apple predstaví svoj iPhone 7 Plus, no ako sa ukázalo, uponáhľanosť sa tejto spoločnosti príliš neoplatila. Telefóny si urobili hneď pri štarte veľmi zlé renomé, keď začali mať problémy s explodujúcou batériou (určite ťa neobišla séria vtipných obrázkov na facebooku). Akonáhle telefón vybuchol, neraz spôsobil úraz, či už nadýchaním sa štipľavého dymu alebo popáleninami.

- Reklama -

Telefóny spôsobili aj škody, jedenému z majiteľov dokonca zhorelo auto, pretože v ňom svoj nový smartfón ponechal. Samsung s tým ale žiaľ nemohol akosi nič robiť, a tak sa ponúkol, že všetky smartfóny z istej série radšej vymení za nové kusy, ktoré sú v poriadku. Ako sa ale ukázalo, ani to príliš nepomohlo a nové vlajkové lode veselo explodovali ďalej. Za tento týždeň to sú dokonca ďalšie dva či tri prípady, kedy Samsung zaznamenal tento problém. Hoci je vyrobených kusov omnoho viac ako tých, ktoré vybuchli, Note 7 je vraj príliš veľkým rizikom pre ľudské zdravie.

samsung - svetapple.sk

Dokonca už aj Americkí operátori to s výmenou zariadení vzdali a zrušili menenie kus za kus. Samsung majiteľom po celom svete odporúča, aby svoje nové zariadenia vypli a vrátili sa ku svojim starým, aspoň kým neprídu na to, čo chybu spôsobuje. To ale môže byť celkom problém, ak niekto vymenil starý za nový a ešte si k tomu priplatil. Uvidíme, ako to bude vyzerať v najbližších dňoch či týždňoch, no na teraz vieme, že výroba modelu Note 7 je dočasne pozastavená a meno značky čiastočne poškodené. Dúfame ale, že aj keď ide o konkurenciu, všetko sa dá akosi do pohybu, veď keby tu Samsung nebol, bola by to nuda a navyše by sa Apple nemalo s kým v inováciách predbiehať.

Jeden z najväčších výrobcov smartfónov na svete teda bude musieť riešiť obrovský problém s batériou. My želáme samozrejme všetkým Samsungom Galaxy note 7 skoré uzdravenie a to aby sa čo najrýchlejšie dostali na predajné pulty, zároveň však nateraz radíme majiteľom, aby uposlúchli výzvu výrobcu a telefóny radšej nepoužívali, nemusí to byť bezpečné a čo je viac ako naše zdravie?

Galaxy Note 7 - svetapple.sk

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.