Na svete sú vždy 2 druhy ľudí. Niektorí jedia pizzu príborom, iný si na nej pochutnajú rukami. Niektorí jazdia na špinavom aute a nemajú k nemu absolútne žiaden citový vzťah, iný ho zase berú ako vlastné dieťa a umývajú ho každý druhý deň. No a potom je tu ďalšia skupina, ktorá sa delí na priaznivcov iOS a Androidu. Za iOS tu máme v dnešnom teste iPhone 7 Plus, skoro rok starý smartfón, ktorý patrí medzi najrýchlejšie na svete. Z Androidov tu máme najnovšiu novinku, Samsung Galaxy Note 8, ktorý má napraviť zlú reputáciu predošlej generácie, ktorá bola kvôli vybuchujúcej baterke stiahnutá z trhu. Hoci je podstatne drahší, iPhone 7 Plus aj tak neporazí!

iOS vs. Android

Najnovší súboj titanov alebo aj dvoch vlajkových lodí dvoch spoločnosti býva každý rok veľmi ostro sledovaný. Poväčšine je to práve iPhone, ktorý vedie a ináč to nebude ani tento rok. V Samsungu ale použili naozaj silné zbrane aby náskok Applu aspoň ako tak stiahli, no vďaka renderu videa sa im to aj tak nepodarilo aj keď musíme uznať, že bez tohto testu sa zariadenia ako tak vyrovnali. Zaujímavá je ale celková technika. Galaxy S8 je takmer v každom smere dva krát výkonnejší „na papieri“. V skutočnosti mu ale chýba táto rýchlosť v praxi.

- Reklama -

Dych zarážajúci fakt je aj ten, že napríklad taký iPhone 7 Plus má aj po roku takmer 2x vyšší výkon na jedno jadro ako konkurenčný Samsung Galaxy Note 8, ktorý bol predstavený len zopár týždňov dozadu. Uvidíme s čím príde tento rok konkurencia avšak nezabudnime, že karty môže zamiešať aj iPhone 8. Ten bude určite omnoho výkonnejší ako iPhone 7 Plus a tak sa Samsungu ešte o čosi viac vzdiali. Predsa len je to jeho priamy konkurent, model 7 Plus mal byť porovnávaný s minuloročným modelom.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.