Dnešný deň je pre Slovákov ale aj Čechov veľmi dôležitý. Je piatok, 29.9.2017 a oficiálne sa začína predaj celkom nového iPhonu 8, iPhonu 8 Plus a tiež hodiniek Apple Watch Series 3, po ktorých túži nejeden obyvateľ. Ako to bude s cenami a dostupnosťou, to sa dozvieš v tomto článku.

iPhone 8 a 8 Plus

Nevieme síce dopredu povedať, ako veľmi budú nové iPhony nedostatkovým tovarom, no nemyslíme si, že to bude až taká tragédia ako minulý rok pri iPhonoch najmä vo variante Jet Black. O iPhone 8 a tiež model Plus nie je až taký veľký záujem, pretože väčšina stále čaká na model X, ktorý má svoj predaj naplánovaný až na 3. novembra. Na Slovensko sa telefóny dostávajú už v druhej predajnej vlne a predpokladáme, že tu budú novinky úspešnejšie ako inde vo svete. Predsalen, iPhone X je pre nás už dosť nedosiahnuteľným cenovým cieľom a väčšina Slovákov či Čechov sa dokáže uspokojiť aj s lacnejším (ale aj tak poriadne drahým) iPhonom 8 či iPhonom 8 Plus.

- Reklama -

Nebude to ale také šialené ako po ostatné roky, pretože ako sme už uviedli vyššie, iPhone X má aj u nás pomerne rozsiahlu klientelu, ktorá logicky nemá o modely 8 či 8 Plus záujem.

iPhone 8 - svetapple.sk

Apple Watch Series 3

Hoci sa dajú kúpiť už dnes, na Slovensku asi zatiaľ príliš veľký úspech nezožnú. Dôvodom nie je fakt, že by boli zlé, ale väčšina z nás sa teší na 3. generáciu najmä vďaka funkcií LTE a tú zatiaľ žiaden operátor na Slovensku oficiálne nepodporuje.

Všetko by sa ale čoskoro mohlo zmeniť. Taký Telekom totižto pracuje na tom, aby sa LTE v hodinkách Apple Watch dostalo aj ku nám. Jej materská spoločnosť v Nemecku totižto prináša podporu pre eSIM karty, a tak by to nemal byť problém ani tu. To však uvidíme až postupom času. Môže to trvať mesiac, dva, tri či dokonca rok.

Teoreticky by sme sa Apple Watch Series 3 + LTE teoreticky nemuseli dočkať nikdy, ale toho sa zas tak moc nebojíme. Ide predsa o biznis a je v záujme operátora, aby ich do predaja zaradil a pekne na tom zarábal.

Apple watch - svetapple.sk

Ceny:

iPhone:

  • iPhone 8 64GB – 799€
  • iPhone 8 256GB – 969€
  • iPhone 8 Plus 64GB – 909€
  • iPhone 8 Plus 256GB – 1089€

Apple Watch:

  • Apple Watch Series 3 (38mm) – od 369€
  • Apple Watch Series 3 (42mm) – od 399€
  • Apple Watch Series 3 + cellular (38mm) – od 449€  do 1399€
  • Apple Watch Series 3 + cellular (42mm) – od 479€ do 1499€

Tak čo, ideš si aspoň po jeden z produktov, ktorý si dnes môžeš po prvý krát zakúpiť z oficiálnej distribúcie alebo ťa nič neoslovilo, prípadne čakáš na model X? O názor sa snami podel v komentári!

iPhone - svetapple.sk

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.