V poslednom období môžeme všetci sledovať koncepty alebo úniky z pripravovaných produktov či príslušenstva od Apple. Mnohí od iPhonu 7 očakávajú odstránenie klasického 3,5mm jacku. Nahradiť by ho mal známy Lightning konektor, ktorý sa v súčasnosti používa pre nabíjanie. Predstava o počúvaní hudby pri nabíjaní je tak zrejme preč.

EarPods slúchadlá s Lightning konektorom na videu!

Osempinový obojstranný konektor Lightning nahradil v roku 2012 starý 32 pinový široký konektor. Ten bol nahradený z pochopiteľného dôvodu. iPhone 5, kde bol Lightning použitý poprvýkrát bol oveľa tenší ako jeho predchodca iPhone 4S.

- Reklama -

Nedávno sa na YouTube objavilo video, ktoré ukazuje slúchadlá s konektorom Lightning. Podobné zábery sme už videli, no toto je zrejme prvé video, na ktorom je vidieť funkčné slúchadlá zapojené do iPhonu 6S. Či ide o ďalší čínsky fake alebo podomácky vyrobené slúchadlá nevieme. Už na prvý pohľad sa však zdá, že únik nie je reálny. Samotná koncovka totiž vyzerá veľmi nevkusne a nemyslíme si, že by ju Apple práve takto nadizajnovalo.

Tento rok už nebude jediný

Ak by to bola pravda a Apple by Lightning použilo ako port na slúchadlá, mnohí by sa zrejme nepotešili a výrobcovia slúchadiel ostatných značiek by museli vyrábať iné slúchadlá, alebo by predávali redukcie. Applu by sa tento problém týkať nemal. Slúchadlá totiž patria k baleniu každého iPhonu a či už s alebo bez novej koncovky, budúci používateľ si nebude musieť robiť starosti, že mu tieto slúchadlá budú chýbať.

Ďalší negatívny dopad by to mohlo mať na samotné predaje nového iPhonu. Práve tento fakt by mohol odradiť od kúpy veľa ľudí, čo si Apple logicky dovoliť nemôže. Už pár rokov spoločnosti predaje nerastú alebo rastú veľmi pomaly. Bohužiaľ, očakáva sa, že v septembri bude predstavená len upgradovaná verzia iPhonu 6S, čo sa, dúfame, nestane. Nezabúdaj, že tento rok už Apple predstavilo iPhone SE, s rovnakým procesorom A9, koprocesorom M9, 12 Mpx fotoaparátom, 4K videom, no bez 3D Touch.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -