iPad Plus? Čo je to zač? Nelámte si nad týmto názvom hlavu. Nejde o nič, o čom by sme už dávnejšie nepísali. Špekulácie o 12″ iPade Pro sa totiž dostali do bodu, kedy sa má toto zariadenie po novom nazývať ako iPad Plus, čo je v podstate v súlade s iPhonom 6 Plus. Pozrite špecifikácie a dokonca aj rozmery, ktoré unikli na internet!

Špecifikácie

Je to takmer neuveriteľné, ale ten istý používateľ, ktorý nám pred rokom ukázal podobizeň budúceho iPhonu 6 na sociálnej sieti Weibo, dnes odkryl podobu a bližšie informácie k novému iPadu Plus! Podľa neho má byť tablet naozaj pokrokový a má ponúknuť až štvoricu reproduktorov (skvelá vec pri pozeraní filmov či hraní hier). Čo sa týka mikrofónu tak ani tu nebude iPad Plus zaostávať a nájdeme ich tu hneď dva, z toho jeden bude umiestnený vedľa šošovky fotoaparátu na zadnej strane, aby ste pri natáčaní videa zachytili naozaj každý jeden zvuk.

Pokračujeme batériou, ktorá ma dosiahnuť kapacitu až 11 000 mAh, čo je zhruba dvojnásobok toho, čo v súčastnosti ponúka iPad Air. Tá však bude poskytovať energiu pre omnoho väčší 12″ displej s rozlíšením 2K, čo určite privíta množstvo používateľov. Zariadenie by malo vážiť okolo 700 gramov (iPad Air 2 váži 437), no a jeho hrúbka bude úctyhodných 6,1 milimetra, čím by sa mohol zaradiť na prvú priečku v hrúbke tabletov danej triedy.

iPad Plus - svetapple.sk
iPad Plus – svetapple.sk

Klávesnice

Apple vraj ponúka otvorenú spoluprácu aj pre výrobcov klávesníc, ktorí by mohli vyvíjať svoje klávesnice pre iPad s tým, že by nemuseli bojovať so samotnou Jablkovou spoločnosťou. Je viac než jasné, že pri zariadení danej veľkosti ju potrebovať jednoducho budeme, keďže môže v podste nahradiť aj náš počítač!

Zatiaľ nevieme, kedy Apple nový iPad Plus predstaví, no očakáva sa, že to bude už čoskoro – v prvej polovici roku 2015. Vážne sa uvažuje aj nad aprílom, kedy majú byť predstavené hodinky Apple Watch na vlastnej Keynote. iPad Plus by bola skvelá „čerešnička na torte“ nemyslíte? Samozrejme, všetky informácie ohľadom tohto tabletu neustále sledujeme a o novinkách vás budeme oboznamovať hneď ako to bude možné!

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.