Dark mode, alebo tmavý mód sa objavil na stránkach Apple. Po vzore OS X tak pravdepodobne prichádza aj do ďalšieho operačného systému od Apple. Je sa na čo tešiť?

iOS prešiel najväčšou zmenou uvedením iOS 7, kde bol kompletne prerobený dizajn, pridané nové funkcie a ďalšie vylepšenia. Napríklad v nastaveniach iPhonu je jasne vidno, že použité pozadie je biele a nedá sa nijako zmeniť. Nedávno však Apple pridal dark mode do OS X, čo podľa mňa dodalo nový nádych vzhľadu a bolo len otázkou času, kedy sa zmena farby objaví aj v iOS, keďže najnovšie verzie boli inšpirované práve podľa iOS 7, pretože bol predstavený skôr a OS X obsahuje podobné dizajnové prvky.

Na včerajšej Keynote bol iOS 9 spomenutý len okrajovo, ale nám stačili demá, ktoré Craig Federighi ukázal všetkým. V nich sa objavil len súčasný svetlý mód a nič nenasvedčovalo tomu, žeby sa niečo malo zmeniť. Ale zmenilo sa! Pri prezeraní novo vytvorených stránok o nových iPhonoch a ich funkciách sme natrafili na zaujímavý obrázok, ktorý nám potvrdil, že tmavý mód je reálny.

Najprv sme si mysleli, že obrázok je z editora fotiek ale nebol. Skutočný dark mode sa objavil na oficiálnej stránke Apple a my si myslíme, že Apple by neurobil takúto chybu a dával to tam zbytočne. Treba len čakať do 16. septembra, kedy bude iOS 9 dostupný pre všetkých a snáď sa dočkáme tejto zmeny.

Prečítajte si tiež  Porovnanie rýchlosti iOS 8 vs iOS 9
Môže ťa zaujímať
- Reklama -