Asi si si všimol, že sme v poslednom čase začali robiť Facebook výzvy. Práve vďaka ním sa môžeme trošku zabaviť aj u nás v redakcií. Prvá z výziev bola, aby každý z vás odfotil screenshot domovskej obrazovky. To ste ale asi netušili, že tie najlepšie zverejníme však? V tomto prípade asi nepôjde o takú zábavu, no určite sa zhodneš, že väčšina Slovákov používa na domovskej obrazovke rovnaké aplikácie, ako ty! 

Screenshoty!

Ako prvého tu máme zástancu a milovníka video obsahu. Môžeme tu vidieť hneď niekoľko aplikácií ako napríklad JOJ, Tubex, YouTube či Podcasty. Potom tu už samozrejme klasicky nemôže chýbať Facebook a Messenger. Tento používateľ ale pravdepodobne nie je na Slovensku vzhľadom na krajinu v kolónke signálu, aj to je dôvod, prečo pravdepodobne sleduje viacej videí aj zo Slovenskej scény.

- Reklama -

Snímka obrazovky 2015-12-26 o 18.19.15

Máme tu aj fotografa/ku. Teda minimálne podľa aplikácií určite Stačí sa pozrieť na prvý rad, kde nájdeme napríklad PS Express (Photoshop) či Color Effects. Nižšie nájdeme potom napríklad Snapseed či Cortex Cam. Koľkí z vás používajú tieto aplikácie aby si vylepšili svoje fotky? Stavíme sa, že nejeden! 🙂

Snímka obrazovky 2015-12-26 o 18.19.25

Typický provokatér s Androidom na Apple stránke nemôže chýbať. Samozrejme, minimálne my mu to neberieme za zlé, že takúto fotku pridal. Nie je príliš mainstream a taktiež môže používať iné Apple produkty s tým, že iPhone či iPad mu zrovna nesedí. V pod-komentároch sa ale na takýchto fotografiách objavila vlna nepokojov. Snaď sa autor pobavil tak ako my! 🙂

Snímka obrazovky 2015-12-26 o 18.19.33

Automobilový klasik! Následujúci používateľ bude asi veľmi zhovorčivý. Na jeho domovskej ploche nájdeme len 4 aplikácie, z toho 2 slúžia predovšetkým na správy, jedna na volanie, no a nakoniec tu je mnohých obľúbená hra Clash of Clans. Čo si ale oko všimne ako prvé je nádherné BMW radu 5 generácie E39, ktoré stojí na fantastických Alpinách. Či už ide o “cigánsky sen” autora, poprípade jeho skutočné auto, vie asi len on sám, no výber určite ceníme!

Snímka obrazovky 2015-12-26 o 18.19.41

Pren niekoho je najdôležitejší virálny obsah, pre niekoho Facebook, no a pre niekoho jeho drahá/drahý. Aj takto môže vyzerať domovská plocha na iPade s použitím len toho najnutnejšieho. V jednoduchosti je predsa krása.

Snímka obrazovky 2015-12-26 o 18.19.49

A provokatér nebol iba jeden…

Snímka obrazovky 2015-12-26 o 18.19.59

Nasleduje jedna domovská plocha, ktorú by sme mohli označiť za klasickú. Majiteľ tohto iPhonu bude pravdepodobne automobilový nadšenec, keďže mu na pozadí pláva krásna žena, no tiež celkom pekné koleso vo vani a pred nimi sa nachádzajú úplne bežné aplikácie, ktoré nájdeme na väčšine iPhonoch.

Snímka obrazovky 2015-12-26 o 18.20.05

Klasika číslo 2. Autor tu má len to najnutnejšie zoradené pekne a jednoducho. Samozrejme nesmú chýbať aplikácie Tatra Banka či Čítačka, pre lepšiu manipuláciu s peniazmi. Odporúčame aby si autor už otvoril ten Instagram, keďže je jasné, že si ho len nainštaloval, no ďalej sa mu nevenoval, no a prvý follow môže dať rovno nám priamo sem! 🙂

Snímka obrazovky 2015-12-26 o 18.20.11

Tak, to je z tejto výzvy všetko. Určite nebude posledná pokiaľ smútiš, že si sa nedostal aj na stránku. Treba len sledovať náš web, veľmi sa potešíme, pokiaľ nám dáš like, poprípade zanecháš komentár, tím svetapple.sk

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.