Neprešiel ani týždeň a píšeme o tom zas. Tento krát informácie pochádzajú z Číny a opäť hovoria o probléme s nafúknutou baterkou, ktorý postihol už niekoľko iPhonov. Tento krát používateľ telefón ani len nenabíjal. Problém sa mu objavil po tom, ako rozbalil krabičku a iPhone 8 už v takomto stave našiel. 

Výrobné problémy

Apple evidentne predsa len má nejaké tie výrobné problémy, čo sa iPhonu 8 týka. Niekoľko kusov už bolo medializovaných ako nafúknutých a sme si istý, že veľa takýchto ľudia jednoducho nevypustili do sveta. Určite ich teda nie je len 5 ako to naznačujú doterajšie správy. Tento krát si používateľ našiel prekvapenie priamo v krabičke po tom, ako si chcel telefón rozbaliť. Tvrdí, že sa ho v podstate ani nedotkol, pretože už videl, nafúknutú baterku (respektíve zvnútra ohnutý displej). Apple už prípady vyšetruje približne dva týždne, no zatiaľ žiadne oficiálne stanovisko nevydalo. Tento iPhone je ďalší dielik, ktorý by mal naznačiť skoré vyjadrenie spoločnosti.

- Reklama -

Zákazník samozrejme zariadenie okamžite reklamoval ale nezabudol sa posťažovať ani na nie úplne prívetivú zákaznícku podporu. Sám tvrdí, že telefón nekúpil priamo od Apple ale od predajcu JD.com a tak by to v Číne teoreticky mohol byť menší problém. Netreba sa ale báť, že by kúpa iPhonu 8 bola lotéria. Vôbec nie, pri množstve medializovaných (takisto aj nemedializovaných prípadov) ide len o kvapku v mori oproti miliónovej produkcií. Je veľmi nepravdepodobné, že by sa ti niečo podobné stalo a ak aj áno, pravdepodobne by to nebolo život ohrozujúce. Neobjavila sa ešte ani jedna správa o horiacom zariadení, prípadne baterke, ktorá by explodovala tak, ako na Samsungu Galaxy Note 7 minulý rok.

To by bola pre Apple doslovná výrobná tragédia a muselo by sa spoľahnúť len na predaje modelu X, s ktorým by hádam neboli žiadne problémy. Uvidíme, ako to bude vyzerať počas následujúcich dní. Hádam sa už nejakých oficiálnych informácií priamo od Apple dočkáme. Určite by to nebolo od veci!

iPhone 8 - svetapple.sk

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.