Takto Apple vyvíjalo Portrait Lightning

0

Pokiaľ patríš medzi tých, ktorý sledujú každú jednu Keynote, určite ti neušlo, že nové iPhone 8 Plus a X ponúkajú aj technológiu alebo skôr režim Portrait Lightning. Ten dokáže nasvietiť tvoju tvár tak dokonalo, ako by to urobili v štúdiu. Samozrejme nie vždy to vyjde na 100% ale pokiaľ sú dobré podmienky, zábery môžu byť naozaj impozantné. Apple predstavilo novú reklamu, kde ukazuje, ako funkciu vyvíjalo!

Portrait Lightning

Portrait Lightning umožňuje dodať klasickým fotografiám štúdiovú kvalitu. Apple predstavilo v septembri 2016 režim portrét pre iPhone 7 Plus. Vďaka nej môžu pripomínať fotky zábery z profesionálnych zrkadloviek za použitia obyčajného smartfónu. Hoci bol bokeh efekt dostatočným lákadlom pre zákazníkov, Apple chcelo celú funkciu posunúť ešte niekam vyššie a používateľom dať trošku viac. Presne preto prišiel s možnosťou umelého štúdiového osvetlenia. V prípade modelu 8 Plus je toto nasvietenie dostupné len na zadnú kameru.

iPhone X ale disponuje Portrét režimom aj na prednej strane. Hoci možno nie je až taký kvalitný ako zo zadnej kamery, dokáže urobiť perfektné zábery a taktiež tu je prítomné štúdiové osvetlenie. Perfektná funkcia je to pre všetkých, ktorý si radi robia Selfies a chcú ich mať v čo najväčšej kvalite. Na následujúcom videu, alebo možno skôr reklame uvidíš, že dosiahnuť dokonalý efekt vôbec nebolo ľahké. Video zachytáva celkový vývoj pri jednej osobe (určite ich bolo viac) a ukazuje, ako táto technológia funguje.

Preto sa pohodlne usaď, pozri si video a keď sa budeš najbližšie fotiť na prednú kameru s Portrait Lightning režimom, nezabudni koľko práce dalo vývojárom dosiahnuť ten dokonalý efekt.

 

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk