Tento rok by malo Apple predstaviť pomerne radikálny iPhone 8, na ktorý už čakáme dlho, no okrem neho sa máme dočkať aj aktualizovanej verzie súčasnej sedmičky a teda model 7S a 7S Plus. Bude to zaujímavé, vidieť toľko iPhonov pokope. Dnes sa na internete ukázal jeden koncept, ktorý práve tieto zariadenia ukazuje hneď vedľa seba. Takto by mohli vyzerať.

iPhone 8 a iPhone 7S

Prečo by malo dôvod Apple predstavovať dve generácie iPhonu naraz? Odpoveď je samozrejme kvôli predajom. Apple by malo priniesť aktualizované modely, ktoré by trošku zlacneli. Okrem toho by však malo priniesť aj mierne drahšie zariadenie, ktoré by sa malo volať iPhone 8 a priniesť by mohlo zásadné novinky. To by bol iPhone pre tých najnáročnejších.

Modely 7S a 7S Plus by mali priniesť samozrejme upgrade celého svojho „pohonného systému“. Inými slvoami sa dočkáme o čosi silnejších procesorov, vylepšených technológií, možno inej pamäte RAM či zlepšeného fotoaparátu. Oproti modelu 7 a 7 Plus sa zas až tak líšiť nebude, pretože dizajn ostane v zásade rovnaký. Jediná zmena by mohla prísť vo farbe. Apple vraj plánuje Jet White variant, ktorý ponesú práve tri špičkové modely, predstavené v septembri. Okrem tohto by mohol telefón dostať aj upgrade fotoaparátu či super-rýchle nabíjanie.  Klasické iPhony si ponechajú LCD displej.

iPhone - svetapple.sk

iPhone 8, to už ale bude celkom iná pesnička a ponúknuť by toho mohol naozaj veľa. Apple pre svoj desiaty model chystá veľkú revolúciu. Dočkáme sa zaobleného OLED displeja, ktorý ale bude na takmer celej prednej strane obrazovky a mohol by podporovať novú funkciu „Tap to wake“. Okrem iného by sme sa však mali nadobro zbaviť hardvérového Home Button tlačítka (aj keď teraz je už vlastne dotykové). To sa bude po novom nachádzať priamo v displeji a rovnako tak sa tu bude nachádzať aj snímač otlačkov prstov a podobne. Celý iPhone by mal razantne zmeniť dizajn. Dokonca sa šepká o tom, že Jony Ive opustil vo svojich návrhoch hliník a použil kov a sklo. Nevieme do akej miery je to pravda, ale v zásade nie sme proti, sklenený iPhone môže vyzerať super.

Potom sú tu ešte technológie ako super rýchle nabíjanie, dokonalý fotoaparát či už vpredu alebo vzadu, možno aj bezdrôtové nabíjanie a samozrejme výkonnejší procesor. Mal by to byť najvýkonnejší smartfón na planéte a dostupný bude zrejme len vo verzií Jet Black a Jet White. Rovnako tak predpokladáme, že by sme sa mohli dočkať len 128GB a 256GB verzie. iPhone 8 bude totižto aj poriadne drahý. Vyjsť má niekedy v septembri. Pozri si spolu s nami fantastický koncept, ktorý ti ho priblíži.

Prečítajte si tiež  iPhone X a 8 porazili Samsung Galaxy S9

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.