Apple predstavilo počas tohtočočnej Keynote opäť dva nové iPhony. Jeden menší a jeden väčší. Oba nové produkty majú omnoho lepšie fotoaparáty. Zväčšili sa objektívy a slnečná clona sa posunula na f/1.8, čo znamená omnoho lepšie fotografie počas zhoršených svetelných podmienok. Na fotografiu treba veľa svetla, veď koniec koncov, tie najlepšie fotky sú práve hra so svetlom. Objavilo sa niekoľko záberov, ktoré boli vytvorené pomocou väčšieho modelu Plus s dvoma šošovkami objektívov. Pozri sa jak úchvatne to celé vyzerá!

Fotografie

Ako sme už vyššie spomenuli, fotky vytvorené pomocou iPhonu 7 a iPhonu 7 Plus budú patriť určite medzi to najlepšie, čo sa na trhu so smartfónmi bude dať zohnať. Apple pracovalo na svojich objektívoch ešte viac a pridalo do nich mnohé novinky, o ktorých možno ani nevieme, no zlepšujú samotnú kvalitu fotografií. Nezmenilo sa rozlíšenie, to stále ostáva na 12 Mpx, no zmenilo sa vnútro fotoaparátov. Napríklad taký iPhone 7 už ponúka optickú stabilizáciu videa tiež. Doteraz bola stabilizácia výsadou len iPhonu 6/6S Plus.

- Reklama -

Rovnako tak sa zlepšila aj spomenutá slnečná clona a zlepšil sa prívod svetla.Fotky by mali byť po novom kvalitné, veľmi kvalitné. Čo však stanoví latku poriadne vysoko bude až nový iPhone 7 Plus. Ten dokáže so svojou dvojitou šošovkou naozaj divy. Jedna šošovka je klasická a druhá je vlastne teleobjektív. Apple teda vytvorilo optický zoom. Okrem iného ale práve táto nová technológia umožnila, aby pri fotení portrétov vyzerali fotografie ešte viac realistickejšie a nadobudli dojem, akoby boli fotené na profesionálnu zrkadlovku.

Inžinieri sa totižto hrabali aj v systéme a využili dvojitú šošovku. Výsledkom je fakt, že nový iPhone dokáže vytvoriť plastický model tváre, prípadne iného predmetu, ktorý sa nachádza v tvojej blízkosti a ešte viac rozmazať pozadie. Portréty budú teda nádherné. Rovnako tak však budú nádherné aj všetky iné fotografie. Obe novinky majú nádherné farby a krásne sa s nimi dá fotiť aj vonku.

Strom - svetapple.sk

Dá sa vlastne povedať, že smartfóny si môžu kupovať aj profesionálny fotografi. Je síce jasné, že iPhone ich nároky neuspokojí, predsa len profesionálne zrkadlovky toho ponúkajú “trošku” viac ako smartfón, no určite ho môžu dobre využiť napríklad vo chvíli, kedy nemôžu mať pri sebe brošňu s troma objektívmi a poriadne ťažkým telom. Inými slovami chceme povedať, že nie vždy je potrebné ťahať so sebou profesionálne náčinie a ak má nikto, kto sa živý fotografiou vo vrecku najnovší iPhone, môže vytvoriť pomerne schopné zábery aj pomocou neho.

Bude síce zvláštne, že niekto príde na fotenie s telefónom ale nejde o to čím to človek robí, ale ako to robí. Talent a kvalita sa ukáže až vo výsledku. Následujúce fotografie ťa určite presvedčia, že telefón vie fotiť naozaj nádherne, snaha Applu, vytvoriť jeden z najlepších mobilných fotoaparátov sa teda podarila, ceníme!

iPhone 7 a iPhone 7 Plus - svetapple.sk

iPhone 7 a iPhone 7 Plus - svetapple.sk

iPhone 7 a iPhone 7 Plus - svetapple.sk

iPhone 7 a iPhone 7 Plus - svetapple.sk

 

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.