Apple predstavilo svoj vlastný nočný režim ešte minulý rok. Nájdeme ho v iPhone 11, iPhone 11 Pro a po novom aj vo všetkých iPhonoch 12. Jon Prosser zdieľal obrázok, ktorý krásne demonštruje schopnosti moderných technológií. Z úplnej tmy dokázal iPhone 12 Pro vytvoriť čitateľnú snímku.

iPhone 12 Pro a nočný režim

Pokiaľ sa chystáte na nákup nového iPhonu a ešte ste nemali k dispozícii model, ktorý by ponúkal nočný režim, zrejme zostanete milo prekvapení. Technológia funguje vynikajúco a výsledná kvalita záberov je veľmi obstojná. To sa však stále bavíme iba o minuloročných verziách.

iPhone 12 a špeciálne model „Pro“ posunuli limity na novú úroveň. Vďaka vylepšeným šošovkám, výkonnejšiemu čipu a v neposlednom rade aj LiDAR skeneru dokáže nočný režim neuveriteľné veci.

Tým najdôležitejším je zistenie, že night mode spolupracuje aj s ultraširokouhlým objektívom. Na iPhone 11 Pro ste ho mohli používať len so širokouhlým objektívom alebo teleobjektívom.

Ďalšou novinkou je nočný režim na prednej kamere. Vždy je tu samozrejme prítomný šum a určité nedokonalosti. Na druhej strane sú takéto Selfie veľmi užitočné a pre bežného človeka postačujúce.

Pokiaľ si zakúpite drahší iPhone 12 Pro, k dispozícii budete mať aj nočný portrétny režim. Tomu už napomáha špeciálna technológia LiDAR, ktorá je schopná naskenovať objekty a následne ich dotvoriť do fotografie. Výsledky sú úžasné a iPhone 12 Pro nemá po tejto stránke konkurenciu.

Predobjednávky na iPhone 12/12 Pro (všetky štyri verzie) budú spustené už 6. novembra. Zakúpiť si ho budete môcť 13. novembra. Medzi prvými ho naskladní autorizovaný predajca m:zone. Svoj záujem môžete prejaviť už dnes (prostredníctvom formulára pri konkrétnom zariadení).

Prečítajte si tiež  FaceApp - súčasne asi najpopulárnejšia aplikácia na internete.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.