Pokiaľ by sa niekto opýtal, čo je súčasná téma číslo 1 vo svete iPhonu, asi by nikto nepovedal, že iPhone 7, ale iPhone SE, ktorý má nahradiť starnúci iPhone 5S. Je to samozrejme celkom logické, keďže predstavenie tohto smartfónu je plánované už približne za tri týždne, čím sa vytvára obrovský mediálny tlak a záujem. Najnovšie sa o svoj aktualizovaný koncept iPhonu SE s nami podelil server www.macrumors.com, ktorý nám priblížil jeho predstavu. Mohol by takto vyzerať? 

Takto má vraj vyzerať iPhone SE podľa Macrumors!

iPhone SE bude určite pomerne úspešným modelom, pretože okrem 3D Touch a možno ešte niekoľkých drobností nebude oproti svojim bračekom, modelu 6S a 6S Plus, nijakým spôsobom znevýhodnený, práve naopak. Jeho hlavná výhoda má byť v tom, že jeho klientela väčší iPhone nechce a tak akonáhle model SE začne svoju predajnú púť po celom svete, nájde si svojich “skalných” zákazníkov.

- Reklama -

Server Macrumors nám už raz svoju víziu iPhonu SE predstavilo, no tentokrát sa ju rozhodlo trošíčku okoreniť. Ešte viac prepojil iPhone 5 a iPhone 6, čím vlastne vznikol taký mix v podobe iPhonu SE.

Nájdeme tu napríklad zaoblené sklo na prednej strane, viac zaoblené hrany, či tlačítko uzamykania na vrchnej časti zariadenia. Je tu jednoducho veľa prvkov pomiešaných z oboch smartfónov a to sa nám príliš nepáči, navyše dosť pochybujeme, že by skutočný iPhone vyzeral práve takto.

Veď len samotná vytŕčajúca šošovka fotoaparátu na zadnej strane po vzore iPhonu 6 a 6S je v prípade tohto  zariadenia vysoko nepravdepodobná, a tak na koncepte nemá čo robiť. Uniknuté nákresy rovnako aj ako analytici či rôzne iné zdroje jej existenciu popierajú a tvrdia, že zadná strana zariadenia bude pekne hladká rovnako, ako v prípade iPhonu 5/5S.

Tak či onak, skutočný dizajn sa ukáže už o pár desiatok dní takže netreba byť netrpezlivý. Apple nám opäť raz naloží poriadnu porciu produktov, máme sa na čo tešiť!

iPhone SE - svetapple.sk

iPhone SE - svetapple.sk

iPhone SE - svetapple.sk

iPhone SE - svetapple.sk

 

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.