Už sme ťa niekoľko krát informovali o tom, že spoločnosť Apple predstaví v septembri nové iPhony, ktorých dizajn bude odlišný od tých dnešných a prinesú nové technológie ako napríklad dvojitú šošovku fotoaparátu. Tú by sme ale mali vidieť iba pri jednom z dvojice iPhonov a to konkrétne pri iPhone 7 Plus alebo podľa niektorých zdrojov možno aj pri iPhone Pro. Dnes sa šošovka, ktorú očakávame v týchto zariadeniach dostala na internet. Pozeráme sa na niečo, čo bude za 6 mesiacov nová technológia od Apple?

Takto vyzerá duálny fotoaparát, ktorý Apple použije pri iPhone 7 Plus

iPhone 7 Plus alebo možno iPhone Pro nemá ponúkať len väčší displej od bežnej verzie iPhonu. Jeho uhlopriečka by mala mať rovnako ako dnes 5,5″, no zmeny prídu úplne inde. V prvom rade sa tu dočkáme podstatne lepšiého výkonu ako máme k dispozícií dnes. Dnes je iPhone 6S a iPhone 6S Plus najvýkonnejší smartfón sveta a tak sa očakáva, že štafetu po svojom bračekovi prevezme práve iPhone 7 a 7 Plus či možno iPhone Pro.

- Reklama -

Tak isto ale príde jedna nová technológia, ktorá tu je už síce možno o čosi dlhšie ako by bol jeden povedal, ale v súčasnej dobe začína byť poriadne populárna. Je to technológia duálneho fotoaparátu, ktorý nájdeme nájdeme na zadnej strane niektorých novodobých smartfónov a pravdepodobne aj na zadnej strane väčšieho z dvojice nových iPhonov, ktoré prídu na trh niekedy v septembri tohto roka.

Ako môžeme vidieť na snímke nižšie, fotoaparát, ktorý zrejme Apple použije nebude v oboch prípadoch rovnaký. Lepšie povedané, jedna šošovka bude menšia a druhá väčšia. Samozrejme, určite sa pýtaš, prečo hovoríme o fotke nižšie ako o hotovej veci. Samozrejme nie je to hotová vec a stále je tu veľká šanca, že Apple nič také nepredstaví, ale čo sa týka tohto dieliku, tak ten zverejnil web nowhereelse.fr, ktorý býva veľmi spoľahlivý.

fotoaparát - svetapple.sk

Navyše má vraj pochádzať od dodávateľa spoločnosti Apple a označenie “821”, ktoré nájdeme aj na samotnom dieliku používa výhradne Apple. Je teda vysoko pravdepodobné, že sa pozeráme na fotoaparát iPhonu 7 Plus. Ten má zvýšiť kvalitu fotiek a tiež videa. Máme sa teda na čo tešiť, uvidíme čím nás nakoniec Apple v septembri prekvapí!

iPhone - svetapple.sk

 

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.