Spoločnosť DisplayMate Technologies sa rozhodla, že preverí displeje novo-predstavených iPadov. Začala iPadom Air 2 a po teste bola naozaj pozitívne prekvapená. Pri iPade mini 3 však nadšenie upadlo a ukázalo sa, že Apple zanedbalo iPad mini 3 úplne. Veď jeho displej sa nedoťahuje ani na konkurenciu!

iPad Air 2

Apple sa stihlo ešte počas konferencie pochváliť tým, že na displej nového iPadu „natlačilo“ aj novú antireflexnú fóliu, ktorá dokáže odrážať odlesky až 3x lepšie ako pri konkurencii či iPade Air 1. Dokonca je 2x lepšia, ako tá, použitá v Samsungoch či Nexusoch. Spoločnosť, ktorá displeje testovala tvrdí, že nový iPad odráža odlesky naozaj výrazne a zmenu pocíti aj bežný používateľ. Antireflexná vrstva sa vraj podpísala aj pod výrazne černejší displej. Ten má síce o 8% slabší jas, no dokáže ušetriť až o 16% viacej energie, ako predošlá generácia!

Nový displej je síce vylepšený, no stále ma čo dobiehať. Minimálne v oblasti farieb, kde vedie konkurencia. Ide však o taký rozdiel, ktorý by ste si pravdepodobne nevšimli!

ipad-air-hero-bb-201410
Antireflexná vrstva je vraj skvelá! – svetapple.sk

iPad mini 3

Nový iPad mini tretej generácie priniesol zatiaľ obrovské množstvo sklamaní. Vlastne okrem Touch-ID a zlatej varianty sme v ňom nemali možnosť vidieť nič nové. Rovnako to platí aj pre displej, ktorý je úplne rovnaký ako v predošlej generácií. Opäť sa teda môžme stretnúť s relatívne nedôveryhodnými farbami, ktoré by neodcenil určite žiaden grafik či dizajnér. Veď tento displej má len 62% farebného gama! Síce by ste si rozdiel pravdepodobne nevšimli, stále tam je, čo iPad mini odsúva od konkurencie, ktorá má displeje omnoho lepšie!

iPad-Air-in-Gold
Ani displej v novom iPade nie je „nič moc“ – svetapple.sk
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.