Apple prežíva pravdepodobne najúspešnejšie roky svojej doterajšej existencie. Veľkou mierou za to vďačí aj predaju iPhonov, ktorých najnovšie verzie nestíhajú vyrábať!

Apple nestíha vyrábať iPhone 6

Tim Cook prezradil, že napriek dostatočnému zvýšeniu produkcie najnovších iPhonov, dopyt výrazne prevyšuje ponuku. Spomenul, že dostupné údaje nie sú dostatočné na to, aby určili kedy sa dopyt a ponuka vyrovnajú. Naznačil však, že sa tak s veľkou pravdepodobnosťou nestane do konca roka 2014.

- Reklama -
iPhone 6 plus nestíhajú vyrábať. Foxconnn má problém nájsť dostatok zamestnancov
iPhone 6 plus nestíhajú vyrábať. Foxconnn má problém nájsť dostatok zamestnancov

Výroba od uvedenia iPhonov na trh ostáva stále na plných obrátkach a nič sa nemení ani na (ne)dostupnosti nových iPhonov, keďže iPhone 6 má stále dostupnosť 7-10 dní a iPhone 6 plus dokonca až 3-4 týždne! Pekne sa to ukazuje aj v dostupnosti v Apple Storoch a u iných predajcov, kde sú iPhony 6 viac menej dostupné, kým iPhony 6 plus majú veľký problém obsadiť samotné Apple Stores dostatočnou zásobou, nieto ešte externých predajcov.

Dokonca sa povráva, že Apple zrušil vývoj obrovského 12,9″ iPadu práve kvôli presunu zdrojov na podporu výroby iPhone 6 plus. Apple vraj umelo obmedzuje výrobu aj samotného iPhonu 6, aby mohol vyrábať viac iPhonov 6 plus!

To všetko len svedčí o tom, aký je iPhone 6 plus predajný hit.

Zdroj: macrumors.com

Môže ťa zaujímať
- Reklama -