V súčasnosti patrí Tim Cook medzi najvplyvnejších mužov v technologickom svete a pokiaľ niečo povie, myslí to vážne. Tim verí technológiám a verí, že práve mladí, kreatívni ľudia sú ich budúcnosťou. Podľa jeho slov by sa mali doslova učiť programovať skôr ako by sa mali venovať Angličtine. Je to síce dosť odvážne tvrdenie ale na druhú stranu, dáva to svoju logiku.

Programovanie v budúcnosti

Tim Cook v rozhovore prezradil, že programovanie je vraj dôležitejšie ako učenie sa cudzieho jazyka. Netreba to síce brať úplne od slova do písmena, avšak niečo pravdy na tom bude. Rovnako tak Tim Cook tvrdí aj to, že kódovanie a programovanie ako také, by malo byť zaradené do štandardných učebných plánov po celom svete v čo najrýchlejšom čase. Dôvody sú rôzne logické.

- Reklama -

Stačí sa pozrieť len okolo seba. Elektronika je už prakticky všade a niekto ju bude musieť vedieť navrhovať po softvérovej časti. Je síce pravda, že aj rôznych programátorov je dosť, ale mladí ľudia vedia byť kreatívni a v živote sa im môže programovanie veľmi nápomocne hodiť. Netvrdíme, že by mali vedieť naprogramovať náročnú aplikáciu ale pokiaľ by poznali základy, aspoň by mohli odhadnúť, koľko roboty s tým celým bude. Kreatívnych ľudí je na svete stále viac a viac avšak veľa krát svojim talentom a vedomosťami mrhajú aj kvôli tomu, že nevedia, akým spôsobom by sa v programovanie dalo využiť. Túto dilemu by ale základné znalosti mohli vyriešiť.

Cook tiež tvrdí, že na tento obor by mali školy venovať väčšiu pozornosť, ako na samotné cudzie jazyky. Je otázne, do akej miery je aj toto tvrdenie správne, pretože si v dnešnom svete už asi ani nevieme predstaviť život bez znalosti Angličtiny ale ukazuj to, akú dôležitosť práve kódovaniu samotný Cook prináša. Čo si myslíš ty?

Tim Cook - svetapple.sk

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.