Už to pomaly, ale isto začína. Dovolenka, ktorej súčasťou môže byť aj pláž, more a slnko už viacmenej klope na dvere a ty sa už určite tešíš, ako so svojou rodinou či priateľmi vyrazíš niekam, kde si užiješ plnými dúškami pár dni voľna a prežiješ množstvo skvelých zážitkov. K tomuto všetkému patrí aj kvalitné príslušenstvo na tvoj iPhone, ktoré ti ho pomôže využiť naozaj naplno!

iChic, bluetooth teleskopická selfie tyč

Vzhľadom na fakt, že určite budeš chcieť byť na fotografiách spolu so svojimi priateľmi, mal by si mať aj takúto špeciálnu teleskopickú tyč iChic, vďaka ktorej budete môcť byť všetci pekne v zábere, vrátane miesta, kde si danú fotografiu vytvoril. Najlepšie na tejto vychytávke je to, že sa na jej rukoväti nachádza tlačidlo, pomocou ktorého budeš môcť vytvoriť fotku zo svojho iPhonu na diaľku, vďaka rozhraniu Bluetooth. Navyše,  ani  jej cena nie je vysoká, len 18,90 €, čo určite stojí za povšimnutie! Viac nájdeš tu!

- Reklama -
iChic pre tvoj iPhone, umožní robiť fotky aj na dialku! - svetapple.sk
iChic pre tvoj iPhone, umožní robiť fotky aj na dialku! – svetapple.sk

Bluetooth reproduktor xqB20, ktorý sa ti vojde do vrecka

Pokiaľ hľadáš niečo malé, praktické a zároveň účinné, čo ti spríjemní zážitky skvelou hudbou, určite by si mal porozmýšľať nad týmto vreckovým Bluetooth reproduktorom xqB20, ktorý vďaka vstavanému subwoferu dokáže vytvoriť naozaj vynikajúce akustické zážitky. Jeho výkon je skutočne obdivuhodný a k svojmu iPhonu ho môžeš pripojiť buď cez Bluetooth, alebo klasicky, cez jack! Jeho cena je 28,50 € a predáva sa vo viacerých farbách. Viacej nájdeš tu!

Vreckový reproduktor, ktorý hrá prekvapivo dobre! - svetapple.sk
Vreckový reproduktor, ktorý hrá prekvapivo dobre! – svetapple.sk

Vrecková batéria xqisit 2600 mAh USB

Nemyslíme si, že sme jediní, komu sa už xkrát stalo, že sa ich iPhone vybil v tej najmenej vhodnej situácii, v ktorej práve očakávali dôležitý hovor, počúvali hudbu, chceli odfotiť prekrásny záber, či len odpísať na dôležitý mail alebo správu na FB. Táto situácia je samozrejme veľmi nepríjemná, a tak treba mať niečo, pomocou čoho sa dá jednoducho vyriešiť. Pre takéto prípady je ako stvorená vrecková externá batéria od spoločnosti xqisit, ktorá dokáže nabiť takmer doplna iPhone 6 Plus vďaka tomu, že má až 2600 mAh. Na nabitie však musíš použiť kábel, ale jeden kábel v tvojom vrecku navyše zavadzať určite nebude. Pokiaľ by však predsa prekážal a ty nechceš mať vo vrecku nič iné len externú batériu, tak je tu pre teba MiPow Power Tube, ktorá ponúka vstavaný Lightning konektor. Cena za xqisit je 18,90 €, za drahší variant MiPow Power Tube zaplatíš potom 44,50 €. Je teda na tebe, či uprednostníš cenu alebo káblik vo vrecku. Viac tu.

Externá nabíjačka xqist - svetapple.sk
Externá nabíjačka xqist – svetapple.sk

Inteligentná kľúčenka Kensington Proximo Tag Tracker

Určite sa ti neraz stalo, že si mal niečo dôležité, napríklad kľúče od auta ,na mieste, kde si ich už neskôr nenašiel, no a  vtom vypuklo pátracie šialenstvo, kedy si celý dom, byt, či kanceláriu obrátil hore nohami, až kým si ich nakoniec nenašiel vo svojom vrecku. Práve pre takéto prípady je tu inteligentná kľúčenka Kensington Proximo Tag Tracker, ktorá nepretržite zasiela informácie do tvojho iPhonu, konkrétne do aplikácie Proximo App a akonáhle sa daný predmet vzdiali na 15-20 metrov, aplikácia ti dá vedieť upozornením a v prípade, že budeš mať záujem pomôže ti aj s jeho hľadaním. Táto vychytávka sa dá využiť naozaj všade a to napríklad aj v prípade, že máš doma zopár neposedných detí. Proximo Tracker im stačí dať do vrecka a akonáhle sa vzdialia na viac ako spomínaných 15-20 metrov, budeš o tom okamžite vedieť. Tento jednoduchý pomocník navyše nie je ani taký drahý! Vyjde ťa na necelých 23 €, viac o tejto zaujímavej vecičke sa dozvieš napríklad tu.

Inteligentná kľúčenka Proximo, ktorá sa jednoducho prichytí kdekoľvek a sleduje v podstate čokoľvek! - svetapple.sk
Inteligentná kľúčenka Proximo, ktorá sa jednoducho prichytí kdekoľvek a sleduje v podstate čokoľvek! – svetapple.sk

Puzdro Catalyst, s ktorým môžeš ísť aj do vody!

Toto puzdro je podľa nášho názoru TOP 1 zo všetkého dovolenkového príslušenstva, ktoré tu bolo spomenuté. Vďaka svojej robustnosti ochráni tvoj iPhone pred pádmi až z výšky 2 metrov (takže sa nemusíš báť, že keď ti iPhone náhle vypadne počas telefonátu, niečo sa mu stane), ochráni ho pred špinou, prachom, pieskom a skrátka pred všetkým, čo určite nechceš mať vovnútri svojho zaradenia. Avšak absolútnym bonusom je vodeodolnosť, ktorá ti umožňuje vytvárať fotografie alebo natáčať videá až v hĺbke 5 metrov pod hladinou. Puzdru nevadí ani slaná voda, a tak nemusíš mať traumu z toho, či ti v mori vydrží, alebo nie. Spoločnosť získala aj stupeň ochrany IP-68 a vojenský štandard MIL-STD-810G, čo podčiarklo kvality tohto puzdra.

Medzi jeho hlavné výhody patrí napríklad aj to, že nepridáva príliš veľa milimetrov na hrúbke a tak bude ovládanie iPhonu stále pohodlné. Vďaka špeciálnym gumeným zátkam je taktiež možný prístup k nabíjaciemu či audio vstupu. Hudba ti bude hrať aj naďalej veľmi dobre, keďže puzdro ponúka bezstratový prenos zvuku. Taktiež ostáva funkčné Touch ID a vďaka atraktívnemu dizajnu ho môžeš nosiť po dovolenke aj do práce. Odporúčame ho mať nasadené počas celej dovolenky aby sa tvojmu iPhonu nič nestalo.

Cena puzdra je pre iPhone 6 – 64,99 € a pre iPhone 5/5S – 59,79 €. Viac info nájdeš tu

S týmto púzdrom môžeš ísť bez problémov aj do vody!  - svetapple.sk
S týmto púzdrom môžeš ísť bez problémov aj do vody! – svetapple.sk

Pozri si aj fotografie a videá Catalyst komunity na Instagrame: https://instagram.com/catalystcase_/

Tipy:

  • – ak by si mal problém s rozpoznávaním odtlačkov, odporúčame nasnímať nový odtlačok práve s nasadeným puzdrom.
  • – pri väčšom páde alebo náraze si radšej vždy znovu urob test vodotesnosti (podľa priloženého návodu).
  • – pod vodou nefungujú dotykové vlastnosti displeja z dôvodu absencie statickej elektriny, takže používaj tlačidlá hlasitosti, ktorými dokážeš spustiť/zastaviť natáčanie alebo ovládať spúšť fotoaparátu.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.