Prakticky do včerajšieho dňa celý technologický svet čakal na to, kým to niekde povolí a my uvidíme dizajn iPhonu 7. Popravde, trvalo to akosi dlho, dizajn iPhonu 6 sme poznali ešte v januári 2015, ale to je nateraz nepodstatné. Včera sa objavil pomerne dosť dôveryhodný únik, ktorý nám viacmenej potvrdil a mierne utvrdil dizajn iPhonu 7. Ten neprinesie prakticky nič výrazné, pôjde len o vylepšný dizajn iPhonu 6S. Pozri sa na najnovšie rendery tohto zariadenia, ktoré sú pravdepodobne rovnaké, ako tie, ktoré uvidíme už o pár mesiacov na Keynote!

Toto je iPhone 7!

iPhone 7 je v súčasnosti asi najočakávanejší smartfón na svete. Hoci je jeho predstavenie ešte pomerne ďaleko, šialenstvo okolo jeho únikov začína naberať obrátky a už včera sme ti mohli ukázať fotku, ktorá zariadenie vyobrazuje. Dnes sa grafici v 9to5mac.com očividne s celou fotkou inšpirovali a urobili veľmi hodnoverné rendery, za ktoré by sa nemuselo hanbiť ani Apple. Takto by mal vyzerať budúci iPhone.

- Reklama -

V prvom rade sa úplne nezbavíme plastových pásikov, ale ich vedenie po hliníkovej konštrukcií bude mierne odlišné od toho, aké je dnes. Zmizne hlavne tá časť, ktorú mnohí považovali za ohavnú, a to linka vedúca priamo cez celé telo pod fotoaparátom a rovnako tak aj na druhej strane. Potom sa očividne nezbavíme ani vystupujúcej šošovky fotoaparátu.

iPhone 7 - svtapple.sk

To nás možno trošku sklamalo, pretože nám súčasné úniky sľubovali čistý dizajn na zadnej strane bez žiadnej “bradavice”. Apple to ale v tomto prípade nevyrieši kovovým krúžkom ale hliníkovým výstupom, ktorý bude podľa nášho názoru podstatne elegantnejší ako ten dnešný, hoci nám ten dnešný v zásade nevadí a je nám celkom jedno či iPhone vystupujúcu šošovku má alebo nie. Celý fotoaparát bude ale väčší ako pri modeli 6S, čo môže naznačovať kvalitnejší objektív.

Celkový dizajn je vlastne veľmi pochopiteľný, Apple mierne poopraví to, čo so 6-tkou pokazil a nesnaží sa robiť žiadne extrémne zmeny, pretože riskovať prípadný nezáujem zákazníka kvôli ďalšiemu nepodarenému iPhonu sa mu určite nechce, aj keď povedzme si na rovinu – pokiaľ by bola zadná časť sklenená, asi by tým Apple nikoho neurazilo.

iPhone 7 - svetapple.sk

Snímka obrazovky 2016-03-14 o 21.49.21

- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here