Špičkový displej, kvalitný fotoaparát alebo výkonné reproduktory? Vôbec nie. Aj keď sa jedná o atraktívne vymoženosti, pre ľudí nie sú až také dôležité ako výdrž batérie. Podľa novej štúdie, ktorá sa zaoberala tým, o ktoré funkcie majú používatelia iOS a Andoridu najväčší záujem preferuje až 73% z nich dlhšie používanie smartfónu na jedno nabitie.

Na druhom mieste sa nachádza veľkosť úložiska, ktorá je dôležitým rozhodovacím faktorom u 49% respondentov. Na treťom mieste je výkonný procesor (43% respondentov), na štvrtom mieste vysoká kvalita fotiek a videa (41% respondentov) a na piatom mieste super-rýchle 5G pripojenie (34% respondentov). Všimnite si, že tu absentuje napríklad odomykacia technológia, 120Hz displej a ďalšie zaujímavé funkcie.

- Reklama -

Anketa sa vykonala na vzorke 1 000 Američanov (55% vlastnilo Andorid a 45% iOS) a postarala sa o ňu spoločnosť BlinkAI. Výsledky sú prekvapivé najmä preto, že hoci ľudia požadujú v prípade iPhonu zlepšenie výdrže batérie, Apple ju tento rok zredukovalo a hodnoty sa vo všetkých prípadoch mierne zhoršili.

Pri iPhone 12S sa síce počíta s väčšími akumulátormi, no tak isto aj s náročnejšími hardvérovými komponentmi (120Hz Always-on displej). Stále teda nie je isté, či sa viacej mAh prejaví aj v praxi počas bežného používania.

1 z 3 ľudí si necháva telefón dlhšie ako 3 roky

Z celého výskumu sa podarilo tiež zistiť, že iba 1 z 3 opýtaných spotrebiteľov si plánuje nechať svoj smartfón dlhšie ako 3 roky, hoci životnosť týchto výrobkov môže byť pokojne aj 5 rokov. Zhruba 14% ľudí obmieňa toto zariadenie raz ročne a 17% raz za dva roky.

Napíšte nám do komentára, ako to funguje u vás. Ktorý faktor je pre vás najdôležitejší pri výbere smartfónu a ako často ho striedate za nový model? PS: Všetky výsledky prieskumu nájdete aj v našej galérii.

- Reklama -
ZDROJ9to5mac
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

1 komentár

  1. Bateriu vobec neriesim, uz niekolko rokov sa vydrz zariadení nezlepsila. V skratke: kazdy telefon vydrzi 1 den a kusok ked je novy.
    Procesor je natom tak isto, rok ci 2 stary procesor pre bezne pouzivanie ani nezaregistrujete vyzsi vykon.
    Amerika riesi svoje ale na Slovensku sa riesi najme cena.
    Realny priklad alebo nevyvratitelny udaj je predaj zariadeni od operatorov. Aj ked teraz Samsung S21 je uvedena v top5 ale to je vysledok masivnej akcii priamo od Samsungu.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here