Špičkový displej, kvalitný fotoaparát alebo výkonné reproduktory? Vôbec nie. Aj keď sa jedná o atraktívne vymoženosti, pre ľudí nie sú až také dôležité ako výdrž batérie. Podľa novej štúdie, ktorá sa zaoberala tým, o ktoré funkcie majú používatelia iOS a Andoridu najväčší záujem preferuje až 73% z nich dlhšie používanie smartfónu na jedno nabitie.

Na druhom mieste sa nachádza veľkosť úložiska, ktorá je dôležitým rozhodovacím faktorom u 49% respondentov. Na treťom mieste je výkonný procesor (43% respondentov), na štvrtom mieste vysoká kvalita fotiek a videa (41% respondentov) a na piatom mieste super-rýchle 5G pripojenie (34% respondentov). Všimnite si, že tu absentuje napríklad odomykacia technológia, 120Hz displej a ďalšie zaujímavé funkcie.

Anketa sa vykonala na vzorke 1 000 Američanov (55% vlastnilo Andorid a 45% iOS) a postarala sa o ňu spoločnosť BlinkAI. Výsledky sú prekvapivé najmä preto, že hoci ľudia požadujú v prípade iPhonu zlepšenie výdrže batérie, Apple ju tento rok zredukovalo a hodnoty sa vo všetkých prípadoch mierne zhoršili.

Pri iPhone 12S sa síce počíta s väčšími akumulátormi, no tak isto aj s náročnejšími hardvérovými komponentmi (120Hz Always-on displej). Stále teda nie je isté, či sa viacej mAh prejaví aj v praxi počas bežného používania.

1 z 3 ľudí si necháva telefón dlhšie ako 3 roky

Z celého výskumu sa podarilo tiež zistiť, že iba 1 z 3 opýtaných spotrebiteľov si plánuje nechať svoj smartfón dlhšie ako 3 roky, hoci životnosť týchto výrobkov môže byť pokojne aj 5 rokov. Zhruba 14% ľudí obmieňa toto zariadenie raz ročne a 17% raz za dva roky.

Napíšte nám do komentára, ako to funguje u vás. Ktorý faktor je pre vás najdôležitejší pri výbere smartfónu a ako často ho striedate za nový model? PS: Všetky výsledky prieskumu nájdete aj v našej galérii.

Prečítajte si tiež  MacBook 12" nie je mŕtvy. Apple predstaví novú generáciu. Teraz to dáva dokonalý zmysel
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJ9to5mac
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.