Krásna zadná stena z modelov 4/4S. Veľkosť tela iPhonu 5/5S a hranatý, hliníkový dizajn. Spoločnosť Apple v súčasnosti ponúka inovácie, ktoré postupne ovplyvňujú svet s elektronikou. Spomeňme napríklad prednedávnom predstavený Force Touch, ktorý sa onedlho stane štandardom pre takmer každý smartfón. Budúcnosť môže byť aj displej pod celosklenenou prednou plochou. Vďaka spolupráci Svetapple.sk a šikovnému 3D dizajnérovi z deepmind.sk sa naň môžeš pozrieť!

iPhone 7 FullScreen

Mať na iPhone FullScreen displej by bolo určite cool. V súčasnej dobe sme zvyknutí na displeje, ktoré majú klasický obdĺžnikový, poprípade štvorcový tvar. Žiaden smartfón neponúka to, čo ukazuje tento veľmi zaujímavý koncept, ktorý vytvoril Miloš Belanec z Deepmind. Ako podklad pre svoj „iPhone budúcnosti“ použil dnes už pomaly starnúci model 5/5S, no a skombinoval ho s dizajnom modelu 4/4S, ktorý ponúka na zadnej strane sklíčko rovnako, ako tento koncept.

- Reklama -

Hranatý tvar telefónu sa stal pravdepodobne najpopulárnejší, no dnes by sme už mali predpokladať, že iPhone 7 bude zaoblený. To ale vôbec nevadí, na záberoch môžeme vidieť len koncept, ktorý nám dokazuje, že kombinácia skla, hliníku a hranatých tvarov by mohla byť aj pre budúcnosť veľmi vítanou cestou dizajnu. To ale nie je to najhlavnejšie na tomto koncepte.

Na tomto koncepte je najdôležitejší samotný FullScreen mode, ktorý by fungoval špeciálnym spôsobom. Celý predný panel iPhonu 7 by teoreticky mohla tvoriť dotyková plocha s displejom. Akonáhle by si iPhone zapol, fungoval by si klasickým spôsobom ako dnes. Displej s obdĺžnikovým tvarom by poslúžil na bežné úkony. Akonáhle si ale začneš napr. prezerať fotky, video či možno hrať hry, zapla by sa špeciálna funkcia, ktorá by zrazu zapla displej na celý predný panel.

Touch ID

Zaujímavosťou na tomto koncepte je aj použitie Touch ID ako časti displeja. Tlačidlo „Domov“ je v súčasnsoti neodmysliteľným prvkom každého iOS zariadenia, práve preto by muselo byť aj v takomto zariadení zachované. Neočakávaj ale, že by šlo o klasické HW tlačidlo. Apple by mohlo okrem displeja a Touch ID integruje aj technológiu Force Touch, ktorá bude reagovať na silu stlačenia, vďaka čomu bude vedieť iPhone rozoznať či ide o klasický dotyk alebo nutnosť prejsť domov.

O hmatovú odozvu by sa potom postaral TapTic Engine, ktorý by dokázal nasimulovať „stlačenie“ tak, ako to funguje napríklad pri TrackPade na MacBooku s 12″ displejom.

Bez predného fotoaparátu

Možno si si všimol, že iPhonu chýba predná kamera, ktorá sa v dnešnej dobe vo veľkom používa na selfie, ktoré je len tak mimochodom fenoménom tejto doby. To je žiaľ daň za špeciálny displej. Možno by ju bolo možné zakomponovať aj do predného panelu, no keďže by to narúšalo dizajn a nevyzeralo to príliš vábne, musela byť zo zariadenia odstránená.

Pozri si teda video, ktoré vytvoril šikovný slovák a za pár dní obletelo prakticky celý svet. Veď nie náhodou sa dostal na weby ako iClarified.com, Refresher.sk či iPhonehacks.com. Na internete má video na viacerých kanáloch už +- 220 000 pozretí a zobrazilo sa približne na 10 zahraničných weboch. To ale nie je koniec. Video skúsime dostať ešte ďalej! 

iOS koncept

No a takto nejako by mohol vyzerať systém, ktorý by na novom iPhone bežal:

ios for iphone 7
ios for iphone 7

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.