Apple predstavilo iPad Pro len v septembri no a v dnešných dňoch začína jeho predaj po celom svete. Čo to znamená? Znamená to to, že spoločnosť iFixit, ktorá mala prednedávnom spor so spoločnosťou Apple, kvôli predčasnému rozobraniu Apple TV, kúpila nový iPad a otvorila ho pred zrakmi verejnosti. To čo včak zistila, nebolo vôbec potešujúce!

Batéria, uloženie, reproduktory

Hneď prvý poznatok, ktorý by si si asi mal zapísať za uši v prípade, že sa ti veľký iPad rozbije je ten, že by si si ho nemal opravovať sám ale mal by si ho zaniesť do odborného servisu nakoľko ti hrozí, že poškodíš displej. Do zariadenia je skutočne náročne sa dostať a práve preto ohodnotil iFixit náročnosť (3/10) pričom 10 predstavuje najjednoduchší prístup. Tu budú mať chlapíci zo servisov jednoducho viac roboty, keďže Apple uprednostnilo pekný vzhľad pred jednoduchým vstupom do zariadenia (čo nás samozrejme vôbec neprekvapuje).

- Reklama -

Akonáhle už je veľký iPad otvorený, vieš presne, ktorá spoločnosť ho vyrobila. Symetrické uloženie všetkých komponentov so základnou doskou nachádzajúcou sa v strede dá určite o sebe vedieť, že nejde len tak o hocijaký tablet ale práve tablet, ktorý vyrobilo Apple. Veď určite veľa z vás pozná príbeh o tom, ako Steve Jobs trval na tom, aby bolo nádherné aj to, čo bežný smrteľník neuvidí (pri počítači Macintosh). V prípade veľkého iPadu máme až pocit, akoby sa Jobs zase zamestnal v Apple a zariadenie sám navrhol!

Podívejte se dovnitř iPadu Pro, baterie mohly být daleko větší

Reproduktory, ktoré nájdeme v iPade Pro majú jednu výnimočnú funkciu a to takú, že pri určitom naklonení zariadenia dokážu vytvoriť priestorový zvuk, nakoľko dokážu zmeniť hlasitosť, čím vlastne bude mať používateľ dojem, že s iPadom ani len nepohol. Je to síce super a kvalitný zvuk k takémuto zariadeniu určite patrí ale Apple mohlo radšej namiesto takejto technológie zväčšiť baterku. 4 reproduktory na každej strane totiž zaberú až 50% miesta v zariadení, a aj keď batéria vydrží na jedno nabitie okolo 10-11 hodín, dvojnásobná hodnota by bol pre ľudí neuveriteľne atraktívna. Čo už, nevadí, možno budú obrovské reproduktory v nadchádzajúcej generácií o čosi menšie, čím sa zväčší aj kapacita batérie. Takto je to trošku zbytočne vyplnený priestor.

Podívejte se dovnitř iPadu Pro, baterie mohly být daleko větší

Podívejte se dovnitř iPadu Pro, baterie mohly být daleko větší

- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here