Apple TV u nás zatiaľ nemá takú popularitu ako ostatné zariadenia, no s pribúdajúcimi funkcionalitami v novších verziách si nachádza svojich fanúšikov. Ak si stihol zainvestovať do tejto nenápadnej krabičky a zaradiť sa medzi nich, môže ti padnúť vhod aplikácia Tweetio – twitter client for Apple TV.

Celý svet priamo v obývačke – Tweetio

V dnešnej dobe Smart TV to možno nie je nič zvláštne, avšak pravdou je, že nie všetci vývojári vydávajú aplikácie upravené aj pre Apple TV. Twitter je jednou z nich. Spoločnosť sa rozhodla nepustiť svoju appku do tvOS App Store, a tak to museli zobrať do vlastných rúk šikovní developeri.

- Reklama -

Vzniklo z toho niekoľko aplikácií a jednu z nich si teraz predstavíme. Volá sa Tweetio, je zo Slovenska a môžete pomocou nej spravovať všetky základné funkcionality Twitteru. V prvom rade je to samozrejme prechádzanie vášho tweetov na vašom timeline, možnosť dať lajk alebo retweetnuť post či pripojiť sa do diskusie.

K dispozícii sú tiež štatistiky profilu, samozrejmosťou je zobrazovanie obrázkov a sledovanie videí. Aplikácia tiež ponúka možnosť zobrazenia zoznamu vašich vlastných Tweetov, vďaka čomu máte možnosť spravovať ich a reagovať na jednom mieste.

Celkovo je klient podarený, funkčný a poskytuje tak akurát možností na základný prehľad vášho Twitteru. Vzhľadom na obmedzené možnosti ovládania Apple TV to považujeme za výhodu. Viac možností by totiž zbytočne skomplikovalo orientáciu v uživateľskom rozhraní. Takto je všetko pekne jednoduché a prehľadné.

Tweetio je samozrejme zdarma. Jedná sa o bakalársku prácu jedného z našich čitateľov. Pokiaľ ťa appka zaujala, stiahnuť si ju môžeš v App Store pomocou svojej Apple TV alebo si o nej naštudovať viac na tomto webe: https://tweetio.000webhostapp.com/. Podmienkou bakalárskej práce je aj spätná väzba od používateľov, preto pokiaľ appku vyskúšaš, vyplň prosím tento krátky formulárik 🙂

- Reklama -
Mladý chalan, ktorý rád podniká (odvážne kroky) hlavne vo svete internetovo-biznisovom. Momentálne spolumajiteľ, obchodník, marketér, editor a sporadický autor na svetapple.sk.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here