Jet Black, varianta iPhonu, ktorá potešila celý svet aj keď niečim trošku zarazila, pretože odolnosťou voči škrabancom či otlačkom prstov práve nevyniká. Môže to byť ale práve tou náchylnou “piano” čiernou. Všetky takéto problémy predsa majú svoje riešenie a jedným z nich by mohol byť aj iPhone vo farbe Jet White, o ktorom sa špekuluje prakticky už od doby, kedy sa objavil model 7 na trhu!

Ukázalo omylom Beats “Jet White” iPhone 7?

Beats je spoločnosť, ktorá už niekoľko rokov patrí spoločnosti Apple. Bola to najväčšia akvizícia firmy s nakúsnutým jablkom v logu, čo sa celej histórie týka a stálo ju to hneď niekoľko miliárd dolárov. Ako sa ale ukazuje, bol to skvelý obchod. Apple nezískalo len značku s fantastickým menom v hudobnom priemysle, ale získalo tiež hudobnú streamovaciu službu či mnohých odborníkov, čo sa hudby a marketingu týka priamo pod svoje krídla. Samozrejme získala aj všetko, čo parilo Beats a teda profily na sociálnych sieťach ako Facebook, Instagram či Twitter.

Práve druhá menovaná sociálna sieť možno prezradila viac ako chcela, minimálne tak si to myslia konšpirační teoretici po celej planéte. Pravda bude ale zrejme niekde úplne inde! Beats na svojom Instagrame totižto zverejnilo fotku svojich sluchátok Beats Solo 3 Wireless. Fotka na prvý pohľad ničím nevyniká. Jediné, čo je na nej v podstate zvláštne je to, čo sa nachádza ešte nižšie pod slúchadlami. Je to iPhone 7. Povieš si, čo je na iPhone 7 také zvláštne. V podstate nič, okrem tej farby.

Na zábere totižto jasne vidieť, že telefón má bielu farbu, možno aj lesklú, ale to sa nedá dobre vyčítať. Apple v súčasnosti žiaden biely iPhone neponúka. Posledným takýmto modelom bol iPhone 4S, potom ho však nahradili Silver modely pri iPhone 5/5S a neskôr 6-tky, no a teraz sedmička. Jediná varianta, v ktorej iPhone 7 nájdeme je teda strieborná, a tá na fotke vôbec nepôsobí ako strieborná. Odpovedz si ale sám, či by Apple naozaj potrebovalo zverejňovať cez Beats takéto “úniky”. Príde nám to ako nelogické a ako hlúposť. Dôvody, prečo sa to teda stalo sú takmer s určitosťou takéto.

Fotografia, na ktorú sa pozeráš možno nie je úplne taká ako po odfotení. Na Instagrame je totižto kopa filtrov a kopa možnosti upravení, ktoré môžu zmeniť farbu či dokonca štruktúru. Ak teda strieborný iPhone pôsobí na svetle ako biely, nemusí to byť nič zvláštne. Rovnako v tom mohlo byť aj trošku fotošopu a snaha Beats vyvolať diskusiu. Aj nepriama reklama je predsa reklama. Uisťujeme ťa, že ak si sa tešil z fotky a Jet White iPhonu 7, tak sa neteš predčasne. Toto nie je to zariadenie, za ktoré sa vydáva!

unknown-2

Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here