Jablková spoločnosť neustále inovuje. iPhony budú v budúcnosti ešte lepšie ako dnes aj keď sa zdá, ž už nemajú čo ponúknuť. Ultrazvuková technológia umožní používať váš iPhone v daždi alebo v mokrom prostredí. To je celkom dobrá inovácia.

4Ultrazvuková technológia umožní používať váš iPhone v daždi alebo v mokrom prostredí.

iPhone je vodotesný. Displej ale s vodou nie je “kamarát” – svetapple.sk

Apple pracuje na technológii, ktorý umžní pracovať dotykovým displejom podstatne lepšie aj za zhoršených podmienok, kedy sa na vyšom displeji nachádza voda, prípadne vlhkosť. Potvrdil nám to najnovší patent, ktorý firma získala len vo štvrtok od Amerického patentového úradu. Technológia má pracovať na princípe ultrazvukovej detekcie. iPhone tak bude vedieť bezproblémovo rozlíšiť kvapku vody od dotyku vášho prsta.

Je to možno maličkosť ale vzhľadom na to ako často nám napríklad dážď prípadne mokré ruky komplikujú používanie našich iPhonov je to nutná inovácia. Navyše je to niečo, čo by mohlo ako prvé predstaviť práve Apple. Zase by malo v tomto smere veľkú konkurenčnú výhodu oproti iným firmám. Otázne ale je, niečo podobné napokon uvidíme aj v sériovej výrobe.

Späť
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here