Počas posledných mesiacov sa na internete objavilo množstvo únikov, ktorých ale začalo byť v poslednej dobe až podozrivo veľa. Nehovoríme len o fotkách, ale aj o videách, ktorých zrazu pribudlo ako by Apple práve spustilo výrobu zariadenia. Tá by ale mala bežať už pomerne dlho, čo sú to teda za produkty na únikoch? Tu je odpoveď!

Drahé makety

Dnes sa pozrieme na to, ako je možné, že pomaly každý jeden zahraničný web už má video s novým iPhonom 7. Kde zobrali niečo, čo je dodnes prísne utajované a má to byť oficiálne predstavené až niekedy v septembri? Na Ebay! Respektíve, možno to nebolo na Ebay, no bolo to na internete. V poslednej dobe sa totižto roztrhlo vrece s fotkami a videami, ktoré zachytávajú práve šasi nového produktu, ktorý ma byť oficiálne predstavený až niekedy v septembri.

- Reklama -

V skutočnosti nejde o žiadne úniky z továrne Foxconn ale o kvalitné makety, ktoré niekto výraba na základe uniknutých informácií a schém, ktoré objavil na internete. Cena jednej takejto makety sa vraj pohybuje na úrovni okolo $150, čo je skutočne dosť. Ide však o niečo veľmi vzácne a aj keď už dnes všetci vieme, že je to obyčajná maketa, pred pár dňami či týždňami sme to ešte nevedeli. Vďaka týmto maketám mali pôvodné články či videá, v ktorých sa vyskytovali, milióny videní. Účel zarobiť peniaze teda splnili.

Následujúce video ti ukáže nielen to, ako maketa vyzerá do posledného detailu. Ukáže aj to, ako ti príde domov, pokiaľ si ju objednáš (žiaľ, hoci sme aj hľadali zdroj, odkiaľ je ju možné objednať, nenašli sme ho). Každopádne je to celé veľmi zaujímavé. Netreba však zabúdať, že aj napriek tomu, že ide o maketu, veľmi hodnoverne vykresľuje, čo Apple za pár týždňov predstaví.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.