Len pred pár dňami sme ti priniesli článok o tom, že plastové pásiky na zadnej strane iPhonu 7 môžu byť ešte predsa len o čosi iné. Tento článok sme publikovali s nádejou, že na nich Apple ešte predsa len pracuje a konečný dizajn by mohol byť celkovo iný. Žiaľ dneska sme zistili, že to s pásikmi nebola celkom pravda a celé to bol tak trošku fake. Respektíve, tieto pásiky skutočne jednému novému smartfónu patria ale iPhone 7 to nie je!

Únik pásikov bol falošný, nepatril iPhonu 7!

Akonáhle prišli prvé úniky iPhonu 6 ešte približne pred dvoma rokmi, dobre si pamätáme na to, aké boli reakcie ľudí na pomerne hrubé plastové pásiky, ktoré sa na zadnej strane smartfónu nachádzali. Popravde, ani nám sa to nepáčilo, ale akonáhle sme držali telefón v ruke, zistili sme, že to vôbec nie je také zlé, len je to zmena a na zmeny si treba zvykať.

- Reklama -

Nový iPhone 7 ale mohol prísť s dizajnom, ktorý túto časť smartfónu navždy odstráni, poprípade mohol prísť s takým materiálom, pri ktorom by plast na oddelenie antén nebolo potrebné vôbec použiť. To sa na prvých únikoch ale nestalo a telefón opäť prinesie plastové pásiky aj keď mierne odlišné ako tie, ktoré má v súčasnosti iPhone 6/6S.

iPhone 7 - svetapple.sk

Nakoniec sa ale ešte predsa len objavil jeden únik, ktorý nám údajne ukazoval iPhone 7 s úplne inými pásikmi na zadnej strane. Popravde to podľa nás nebolo žiadne terno ale bolo to podstatne odlišnejšie od iPhonu 6/6S ako to, čo sme mali možnosť vidieť na posledných únikoch. Každopádne nádej na iné pásiky zrejme totálne zanikla, keďže sme zistili ako to so spomínaným únikom vlastne bolo.

Pásiky síce patrili úplnej novinke, ktorá v tej dobe ešte nebola predstavená, ale o iPhone 7 určite nešlo. Išlo totiž o celkom iné zariadenie celkom inej značky a tou značkou bolo čínske Meizu. Na jednej strane sme možno aj radi, že sa tento únik napokon nepotvrdil, na strane druhej sme ale frustrovaní z toho, že na tomto úniku krásne vidieť ako sa snažia všetci napodobniť Apple.

Vôbec nevadí, že ide pravdepodobne o najkontroverznejšiu časť iPhonu, ktorú väčšina majiteľov a fanúšikov spoločnosti vlastne úplne nenávidí a hejtuje. Keď to má Apple, musíme to mať aj my. Meizu má teda plastový pásik, ale či s tým v prípade dizajnu úplne tak vyhralo si už istí nie sme. Hlavne kvôli tomu krkolomnému tvaru celého prúžku. Vyzerá to jednoducho zvláštne. Čo si myslíš ty?

Meizu - svetapple.sk

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.