iPhone býva odhalený vždy počas septembra. Práve tento mesiac si pred pár rokmi Apple vybralo a svoj cyklus vydávania nových zariadení drží počas neho už niekoľko rokov. Problém nie je v tom, že v septembri Apple každoročne vydá nové zariadenie, problém je skôr v tom, že už v týchto mesiacoch vieme, ako bude nový model vyzerať. Už pred približne dvoma mesiacmi unikol iPhone 7 na internet a to dokonca aj vo verzii Plus. Dnes tu máme ďalší únik!

Unikla ďalšia fotografia šasi iPhonu 7!

iPhone 7 už nie je mystické zariadenie tak, ako to bolo pri prvých generáciách iPhonu v rokoch 2007-2010. Vtedy sme naozaj až do samotného predstavenia netušili, ako bude novinka vyzerať. Dnes to už vieme prakticky od začiatku roka, pretože “vtáčiky” z Apple “štebotajú” a robotníci v továrňach, kde sa telefóny produkujú ich zase veľmi radi fotia.

- Reklama -

Vo finále to teda znamená, že Apple nedokáže zadržať tajomstvo, čo je možno trošku škoda. Na druhú stranu ale zvedavosť človeka nemá hraníc, a tak sa môže práve teraz ukojiť túžba niektorých ľudí, ktorí chcú vidieť iPhone 7 približne o 3 mesiace skôr, ako bude naozaj predstavený!

Najnovší únik pochádza z továrne, kde sa vyrábajú iPhony. Na fotografii môžeme vidieť konkrétne ružový kúsok, teda farebnú variantu Rose Gold, ktorá ale zjavne celkom nevyšla a na pravom okraji je škaredo poškriabaná. Apple ju zrejme vyradilo z výroby a nejaký šikovný robotník v továrni to pekne využil. Na tomto úniku teda môžeme vidieť, že Apple skutočne zmení plastové pásiky, respektíve ich použitie na zadnej strane iPhonu.

Zaujímavá je tiež väčšia šošovka fotoaparátu. V tomto prípade teda len výrez, ktorý je na prvý pohľad viditeľne väčší ako pri modeli 6/6S. iPhone 7 asi opäť prinesie prepracovanú optiku aby zmietol z trónu súčasného kráľa vo fotení Samsung Galaxy S7. Poslednou zaujímavosťou je absencia Smart konektoru, ktorý by mohol priniesť indukčné nabíjanie. Stále je možné, že ho uvidíme len na iPhone 7 Plus, keďže bol vidieť iba na jednom úniku a išlo práve o väčší iPhone.

Samozrejme, nechceme predbiehať. Je dosť možné, že Smart konektor príde aj v menšom modeli. Na úniku možno len neboli vyrezané otvory aj keď po nastriekaní farbou sa nám to zdá ako dosť neskoro. Každopádne nič nie je nemožné a koniec koncov, všetko môže byť len fake. Netreba sa teda na takéto úniky 100% spoliehať, aj keď im prakticky už môžeme aspoň trošíčku veriť.

iPhone - svetapple.sk

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.