Už by to mohla byť tradícia, že vždy tesne pred predstavením iPhonu na trh vyjdu jeho komponenty na internet a my sa tak môžeme predčasne potešiť na niečo, čo nás už o pár týždňov čaká priamo na oficiálnej Keynote od Apple. V tomto prípade sa nejedná samozrejme o nič iné ako o iPhone 8, na ktorý je upriamená pozornosť celého sveta.

Unikli komponenty iPhonu 8!

Na fotografiách nižšie budeš môcť vidieť vraj už finálne komponenty iPhonu 8, ktoré unikli z výrobného procesu tohto zariadenia a nám len potvrdzujú nové informácie ohľadom tohto produktu. V prvom rade to je samotný čip, na ktorom vidíme nápis A11, v súčasnosti používame A10. Pokiaľ sa teda jedná o originál, vieme s určitosťou povedať, že bude patriť práve iPhonu 8. Detaily si ale netrúfneme odhadnúť. Vieme však, že to bude brutálne výkonné zariadenie a možno dostane až 4GB operačnej pamäte RAM. Kapitolou samou o sebe by mal byť potom aj grafický čip, ktorý vraj ponúkne až násobný výkon ako ten súčasný. Hranie hier, prehrávanie rôznych videí a rozšírená realita tým pádom nadobudnú úplne iný rozmer. To všetko však pri lepšej energetickej úspornosti!

Unikly první fotky komponent z výroby iPhonu 8

Ďalšia kapitola je displej, ktorý sa taktiež objavil na internete. Respektíve sa objavilo skôr jeho krycie sklíčko, ktoré sa nachádza na OLED displeji. Celkovo ide o displej na celej prednej strane, čo sme viac menej očakávali. V hornej časti môžeme vidieť detaily, v ktorých sa nachádza špeciálny senzor schopný naskenovať tvoju tvár kedykoľvek to budeš potrebovať. Nevylučuje sa ani fakt, že sa dočkáme aj skenera dúhovky avšak táto informácia zatiaľ nebola nikde potvrdená a ani sa o nej toľko nediskutovalo. Ďalej tu potom môžeme vidieť mikrofón a prednú kameru.

Medzi ostatné komponenty potom patria napríklad rôzne hliníkové fólie, ktoré sú aj tak súčasťou displeja. Ďalej tu potom nájdeme napríklad flex kábel, ktorý zabezpečuje to aby sme videli na displeji presne to, čo doň pošle procesor zariadenia. Na oficiálny iPhone si teda budeme musieť ešte chvíľu počkať. Sme si ale istí, že taýchto únikov ešte príde niekoľko!

Unikly první fotky komponent z výroby iPhonu 8

Unikly první fotky komponent z výroby iPhonu 8

Unikly první fotky komponent z výroby iPhonu 8

Unikly první fotky komponent z výroby iPhonu 8

Prečítajte si tiež  Rozbili ste iPhone 14? Po novom si ho môžete opraviť aj sami. Ako je to na Slovensku?
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.