Len minulý týždeň sme ťa informovali o pomerne smutnej správe, ktorá prezrádzala, že spoločnosť Apple opäť použije iba 1GB pamäte RAM vo svojom najnovšom modeli, iPhone 6S. Išlo však o pomerne pochybný zdroj a celé to vyzeralo nedôveryhodne. V najnovšom Benchmark teste sa nám ukázalo, že 6S bude podstatne výkonnejší ako predchodca!

Benchmark

Najnovší Benchmark test vyzerá omnoho dôveryhodnejšie a to predovšetkým preto, lebo bol umiestnený priamo na oficiálnych stránkach GeekBench. Postaral sa oň internetový blog TechStatic a podľa všetkého ide naozaj o skutočné snímky.

iPhone je zobrazovaný pod označením 8.2, čož by mal byť väčí model 6S Plus a ponúka až trojjadrový procesor Apple A9, ktorý sa Applu podarilo nataktovať na 1,51GHz.

Okrem iného ukazuje informáciu o tom, že iPhone skutočne ponúkne 2GB pamäte RAM (to nám odľahlo).

TechStatic však dostalo jeden vynikajúci nápad a to, že porovnajú výkon Apple A9 procesora v iPhone 6S Plus s procesorom, ktorý má v súčasnosti najvýkonnejšie iOS zariadenie a teda Apple A8X v iPade Air 2. generácie. Zistenia sú naozaj priaznivé. iPhone 6S je približne rovnako výkonný ako práve spomínaný tablet (či dokonca o máličko výkonnejší).

Prečítaj si tiež: iPhone 6S sa už nebude ohýbať!

Netreba zabúdať ani na fakt, že spoločnosť Apple by mala nový procesor vyrábať pomocou 14/16nm technológie vďaka čomu bude úspornejší a zároveň výkonnejší. Nového iPhonu by sme sa mali dočkať 9. septembra pričom bude odhalená aj nová Apple TV.

Prečítajte si tiež  Skladací iPhone môže obsahovať displej, ktorý sa sám opraví.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.