Už niekoľko rokov sa otvorene hovorí o tom, že Apple predstaví väčší, 12″ iPad Pro, ktorý by mal byť prakticky najväčším iPadom v histórii. Doteraz sa síce hovorilo, no teraz sa už fáma zrejme stane realitou. Nazanačuje to aj ďalší únik, ktorý sa podarilo objaviť v iOS 9. Tento operačný systém totiž v sebe skrýva klávesnicu, ktorá má viac kláves a je vytvorená pre väčšie rozlíšenie!

Klávesnica pre iPad Pro

iPad Pro by mal ako jednu z najväčších výhod priniesť aj novú klávesnicu, či dokonca celkový spôsob ovládania, ktorý by z neho spravil tak trochu Mac. Už iOS 9 sa prispôsobilo na externé klávesnice a podobne a samotný systém v sebe skrýva jednu, ktorá tu zjavne nepribudla náhodou. iPad Pro by mal mať väčší displej ako súčasný iPad Air 2. Práve preto ponúka klávesnica väčšie rozlíšenie a dokonca aj viac kláves, ktoré prebrala napríklad z MacBooku.

- Reklama -

Klávesnica zrejme beží na prototypoch nových iPadov, ktoré testujú priamo v Apple a vývojári ju pridali aj do iOS 9 beta 1. To, či teda Apple skutočne predstaví iPad Pro s 12″ retina displejom, je celkom otázne, avšak je celkom pravdepodobné, že sa tak naozaj stane. Minimálne tento únik tomu naznačuje!

Klávesnica objavená v iOS 9 - svetapple.sk
Klávesnica objavená v iOS 9 – svetapple.sk
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.