Aj napriek tomu, že sa ešte oficiálne nezačal predávať, na svete už je prvý benchmark test, ktorý nám prezrádza veľké množstvo informácií, ohľadom vylepšeného HW nového iPadu. Podarilo sa napríklad zistiť, že v novej generácii iPadu Air je zasadený procesor Apple A8X, ktorý ako prvý v histórií iOS ponúka 3 jadrá. A to nie je všetko! 

Apple A8X

Ešte pred predstavením Jablkového tabletu bolo jasné, že ponúkne výkonnejšie vnútornosti, ako jeho predchodca. Naznačili nám to totiž úniky, ktoré sa začali objavovať približne týždeň pred keynote. Dnes už vieme, že Apple predstavilo nový iPad, ktorý má ešte o niečo výkonnejší procesor ako iPhone 6. Ten má dokonca tri jadrá a pracuje na frekvencii až 1,5 GHz! Prvý bechnmark test nám zároveň ukázal, že je naozaj taký výkonný, ako tvrdí Apple a svojho predchodcu s prehľadom poráža! Podľa Benchamrku, ktorý nový test realizoval, je iPad Air 2 výkonnejší až o 55% v multi-core teste a o 13% v single-core teste.

Pay-Apple

2 GB RAM

iPad Air 2 je zároveň prvým iOS produktom v histórii, ktorý ponúkal viac, ako 1 GB pamäte RAM. Konkrétne ide o 2 GB, čo bolo v podstate aj očakávané. Tento údaj však neznamená len to, že nový iPad bude môcť vykonávať omnoho viacej procesov, ako jeho predchodca ale aj to, že v budúcoročných iPhonoch uvidíme s vysokou pravdepodobnosťou rovnakú operačnú pamäť! Je sa teda na čo tešiť! 🙂

whats-next-ios-7

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.