Nový iPad Air 2. generácie priniesol množstvo pozitívnych zmien, ktoré určite vedia presvedčiť používateľov k jeho kúpe. Novinkou, o ktorej sa možno až tak veľa nehovorí, je určite aj nová univerzálna karta Apple SIM, pomocou ktorej bude vyberanie dátového balíčka omnoho jednoduchšie, ako kedykoľvek predtým! 

Vyberanie služby priamo v iPade

Nová služba Apple SIM sa objavila po boku nového iPadu Air 2 a iPadu mini 3 a vďaka nej sa stane ďalšia vec, ktorú by ste inokedy vybavovali niekoľko hodín, rýchlejšia a čo je hlavné, aj výhodnejšia. Pokiaľ máte iPad s 3G, určite viete, že na to aby vám internet fungoval, potrebujete aj SIM kartu s predplatenou službou priamo od operátora. Apple si uvedomilo, že vybavovanie internetu nemusí trvať práve najkratšie a dá sa to vybaviť aj jednoduchšie, preto pre svoje nové iPady ponúka Apple SIM.

apple_ipad_air_2

Čo to vlastne je?

Pokiaľ sa rozhodnete použiť Apple SIM, nebudete potrebovať žiadnu inú kartu. Totiž, Jablková spoločnosť sa dohodla s jednotlivými operátormi na tom, že do Apple SIM zakomponuje ich dátové balíčky a používateľ si bude môcť následne jeden z nich vybrať. Nebude teda nič jednoduchšie, ako si nastaviť novú dátovú službu. Apple tvrdí, že by malo ísť o podobnú činnosť ako nakupovanie aplikácií v AppStore!

Kde to funguje?

Apple vymyslelo skvelý spôsob ako zjednodušiť vyberanie dátového balíčka u operátora. Určite však tušíte, že po podobnej službe môžme u nás na Slovensku zatiaľ iba snívať. Dostupná bude zatiaľ len v USA a Veľkej Británií. Apple sa dohodlo konkrétne s troma operátormi (T-Mobile, Sprint, A&AT), no pokiaľ sa služba uchytí, určite sa k ním z dôvodu konkurencie pripoja aj iní.

ipadair2vid-614x367

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.